etransport.pl: Żaglowy transport śródlądowy

08.06.12

W dniach 18 do 20 maja 2012 roku odbywały się już po raz trzeci Regaty Branży TSL. Na zaproszenie organizatorów, firm Transics i InterLAN oraz partnerów regat do mazurskiego portu Sztynort zjechali się z całej Polski przedstawiciele kilkudziesięciu firm transportowych.więcej...

etransport.pl: Dziś decyzja ws. zakazu dla ciężarówek?

15.07.10

Ministerstwo Infrastruktury ustali, czy na czas upałów zakazać jazdy ciężarówkom po najbardziej zniszczonych drogach. Takie rozwiązanie eksperci podpowiadali już wczoraj.

etransport.pl: Rok Terminalu PCC w Kutnie

29.09.12

Mija właśnie rok odkąd PCC Intermodal S.A. uruchomiła w Kutnie nowoczesny terminal intermodalny dla rejonu centralnej Polski.

Opolskie: miasta się nam zakorkują

29.06.11

O skutkach podwyżek za przejazdy samochodów dostawczych autostradami dyskutowali 27 czerwca członkowie Opolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (OWRBRD).

- Rzecz nie w tym, że opłaty w ogóle są wprowadzane, bo te przewoźnicy płacili już wcześniej w systemie ryczałtowo-winietowym, ale w wysokości tych podwyżek, które w zależności od kategorii samochodu oraz emisji spalin rosną od 1 lipca w niektórych przypadkach nawet czterokrotnie. A to spowoduje, że kierowcy - przynajmniej w pierwszym okresie po wprowadzeniu systemu elektronicznego naliczania - będą wybierać drogi alternatywne: krajowe, wojewódzkie oraz powiatowe - wyjaśniał wicemarszałek Tomasz Kotuś, przewodniczący OWRBRD.

etransport.pl: ÖKOMBI : Informacja z ostatniej chwili

22.09.11

Aktualne informacje dotyczące przejazdu ROLA (ÖKOMBI)

Pierwsze pieniądze na odbudowy po powodzi

22.06.10

Pierwsze pieniądze na odbudowy po powodziMinister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller przyznał pierwsze pieniądze, 25,1 mln złotych, na odbudowę i remont infrastruktury komunalnej zniszczonej przez tegoroczną powódź. Wczoraj (17 czerwca) promesy trafiły do 10 samorządowców z Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

Samorządom z województwa opolskiego minister przyznał w sumie 16,7 mln złotych. Pieniądze trafiły do Opola (1,5 mln), powiatów: brzeskiego (4 mln), krapkowickiego (450 tys.), opolskiego (870 tys.) i samorządu województwa (9,9 mln).

Jednostki samorządu terytorialnego z województwa dolnośląskiego, które ucierpiały w ostatniej powodzi otrzymały łącznie 8,4 mln złotych. Promesy zostały przekazane gminom: Kotla (400 tys.) i Głogów (1,5 mln) oraz powiatom: górowskiemu (2 mln), oławskiemu (3,8 mln) i wołowskiemu (740 tys.).