etransport.pl: Żaglowy transport śródlądowy

08.06.12

W dniach 18 do 20 maja 2012 roku odbywały się już po raz trzeci Regaty Branży TSL. Na zaproszenie organizatorów, firm Transics i InterLAN oraz partnerów regat do mazurskiego portu Sztynort zjechali się z całej Polski przedstawiciele kilkudziesięciu firm transportowych.więcej...

etransport.pl: Inne zmiany w Kodeksie drogowym

15.01.11

Wchodzi w życie ustawa z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Do najważniejszych z nich należą:

Skrzyżowanie i obwodnica

29.08.11

Skrzyżowanie i obwodnica Rozpoczyna się kolejna inwestycja na odcinku drogi krajowej nr 63 łączącym Zambrów z Siedlcami (podlaskie). Prace na połączeniu ulic Wojska Polskiego, 71. Pułku Piechoty i Obrońców Zambrowa właśnie się rozpoczynają.

Nową inwestycję w Zambrowie prowadzi oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku. - Rozstrzygnęliśmy przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej i przebudowę skrzyżowania na drodze krajowej nr 63 łączącej Zambrów z Siedlcami - mówi Rafał Malinowski, rzecznik GDDKiA w Białymstoku. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Zambrowa. Przekazaliśmy już wykonawcy plac budowy. Za kilka tygodni ruszą prace modernizacyjne. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Modernizacja skrzyżowania była niezbędna ze względu na duże natężenie ruchu na ul. Wojska Polskiego, na drodze krajowej 63. To bardzo utrudniało wyjazd z ulic podporządkowanych - właśnie 71. Pułku Piechoty i Obrońców Zambrowa - wyjaśnia Rafał Malinowski.

etransport.pl: Urzędy celne mają więcej pracy

15.02.10

Od 1 lutego 2010 roku rosyjskie organy celne pełnią dodatkowe funkcje kontroli transportowej przy przejeździe pojazdów ciężarowych przez granicę celną.

etransport.pl: Nieprawidłowści przy mandatach z fotoradaru

15.01.14

Po 10-miesięcznej przerwie związanej m.in. z próbą przesłuchania świadka za granicą, Sąd Rejonowy w Białymstoku wznowił w piątek proces jedenastu strażników miejskich oskarżonych o niedopełnienie obowiązków i poświadczenie nieprawdy przy używaniu fotoradaru.

etransport.pl: Moskwa stawia na transport intermodalny

29.12.13

Na stacji kolejowej Chowrino Oktiabrskoj rozpoczęto budowę największego terminalu kontenerowego, a zarazem centrum logistycznego w Moskwie.