etransport.pl: Żaglowy transport śródlądowy

08.06.12

W dniach 18 do 20 maja 2012 roku odbywały się już po raz trzeci Regaty Branży TSL. Na zaproszenie organizatorów, firm Transics i InterLAN oraz partnerów regat do mazurskiego portu Sztynort zjechali się z całej Polski przedstawiciele kilkudziesięciu firm transportowych.więcej...

Prace na autostradzie A4 Jarosław-Radymno

22.10.11

Prace na autostradzie A4 Jarosław-RadymnoUmowa na projekt i budowę 25- kilometrowego odcinka autostrady A4, o wartości 794,4 mln zł netto, została podpisana 29 października 2009 roku. Prace budowlane na pierwszym odcinku – Jarosław – okolice Pawłosiowa – rozpoczęły się w sierpniu 2010 roku, natomiast na odcinku od Pawłosiowa do Radymna – w październiku 2010 roku. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na kwiecień 2012 roku.

Powiat Pruszkowski otrzyma dotację

29.12.11

Powiat Pruszkowski otrzyma dotacjęPowiat Pruszkowski otrzyma dotację na przebudowę drogi powiatowej ul. Grodziskiej w Brwinowie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój.

Komisja oceniająca wnioski o dofinansowanie przebudowy dróg powiatowych oraz gminnych przedstawiła ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność - Rozwój.

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem TRISTAR (III) Sieć transmisji danych

29.11.12

Zintegrowany System Zarządzania Ruchem TRISTAR (III) Sieć transmisji danychElementem niezbędnym dla każdego systemu zarządzania ruchem jest sieć transmisji danych. Sieć transmisji danych dla ZSZR TRISTAR została zaprojektowana w sposób ułatwiający dołączenie do centrum wielu urządzeń rozmieszczonych w obszarze skrzyżowań. Wprowadzono obiekt o nazwie Lokalny Węzeł Telekomunikacyjny – LWT. W realizacji fizycznej jest to trójkomorowa szafa zasilająco-telekomunikacyjna posadowiona w sąsiedztwie sterownika sygnalizacji (zwana szafką TRISTAR) zawierająca:

etransport.pl: Namiary na Morze i Handel 12/2013

08.07.13

W numerze m.in.:

GDDKiA: materiały na A1 są dobrej jakości

15.10.10

GDDKiA: materiały na A1 są dobrej jakościGDDKiA poinformowała, że z korpusu autostrady A1 na odcinku Piekary Śląskie - Maciejów nie wykradano materiałów budowlanych.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała, że wykonane badania techniczne odcinka autostrady A1 Piekary Śląskie - Maciejów nie wykazały podstaw do stwierdzenia, że z korpusu budowanej autostrady A1 kradziony był wcześniej zabudowany materiał, który następnie miał być wykorzystywany do budowy autostrady, a ubytki miały być zastępowane materiałami gorszej jakości. Tym samym autostrada A1 Piekary Śląskie - Maciejów spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.