etransport.pl: Żaglowy transport śródlądowy

08.06.12

W dniach 18 do 20 maja 2012 roku odbywały się już po raz trzeci Regaty Branży TSL. Na zaproszenie organizatorów, firm Transics i InterLAN oraz partnerów regat do mazurskiego portu Sztynort zjechali się z całej Polski przedstawiciele kilkudziesięciu firm transportowych.więcej...

etransport.pl: Drogowe plany w Polsce na 2013 rok

01.01.13

2013 rok będzie bardzo trudny dla drogowców - twierdzą zgodnie eksperci. W 2012 roku w naszym kraju wybudowano rekordową liczbę kilometrów autostrad - podaje dziennik.pl

etransport.pl: Fabryka produkująca craftera w Polsce?

15.12.13

Volkswagen myśli o zbudowaniu w Polsce fabryki, w której powstawałby duży samochód dostawczy crafter – podała, powołując się na nieoficjalne źródła, agencja Reutera.

Budowa mostu w Toruniu nie szkodzi środowisku

15.04.13

Budowa mostu drogowego w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi nie ma znaczącego wpływu na dolinę rzeki Wisły - wynika ze wstępnych badań toruńskich i bydgoskich naukowców, którzy od 1,5 roku obserwują faunę i środowisko w okolicy budowanego mostu.

etransport.pl: Próba mostu w Toruniu

08.11.13

- Próba obciążeniowa nowej toruńskiej przeprawy rozpocznie się jutro i potrwa do najbliższej niedzieli. Największy w Polsce most łukowy ma być otwarty 6 grudnia.

Rozpoczęto budowę Trasy Górna w Łodzi

15.04.12

12 kwietnia oficjalnie rozpoczęto budowę Trasy Górna, czyli przedłużenia alei Jana Pawła II na południe od estakady na skrzyżowaniu ulicy Rzgowskiej z ulicą Ustronną w Łodzi. Budowę Trasy Górna podzielono na dwa odcinki: od ulicy Rzgowskiej do ulicy Paradnej i od ulicy Paradnej do ulicy Pabianickiej.

Trasa Górna to w ostatnich latach najważniejsza inwestycja drogowa w Łodzi. Będzie nową drogą w sieci dróg publicznych łączącą istniejącą aleję Jana Pawła II z ulicą Rzgowską, tworząc nowy odcinek drogi krajowej nr 1. Przedsięwzięcie to znacząco skróci przebieg drogi krajowej przez miasto, wyprowadzając dużą część ruchu ciężkich pojazdów z południa i centrum Łodzi.