Detektory w systemach WIM cz. II

22.06.12

Detektory w systemach WIM cz. IIWażenie pojazdów w ruchu jest to proces estymacji nacisków statycznych na podstawie pomiarów dynamicznych nacisków kół pojazdu na podłoże, w sytuacji, kiedy kontakt obiektu mierzonego z czujnikiem jest bardzo krótki. System, który realizuje taki proces nazywa się właśnie systemem WIM (Weigh in Motion). W systemach WIM możliwe jest wykorzystanie następujących czujników: pojemnościowego, tensometrycznego, światłowodowego (opisanych w części I) oraz piezoelektrycznego i kwarcowego.

więcej...

etransport.pl: Wywrócona cysterna blokowała drogę

15.07.13

Droga krajowa nr 94 w miejscowości Łosiów (woj. opolskie), która była zablokowana po tym jak wywróciła się tam cysterna przewożąca nietoksyczny olej, jest już przejezdna - poinformowali w nocy z piątku na sobotę drogowcy.

Rozpoczął się remont DK nr 61

15.09.13

Rozpoczął się remont drogi krajowej nr 61 na odcinku od wiaduktu w Legionowie do ronda w Zegrzu.

Zachodniopomorskie: remont dróg dzięki oszczędnościom

22.06.13

Pięć dróg gminnych i jedna powiatowa zostaną wybudowane lub wyremontowane dzięki oszczędnościom w Narodowym Programie Przebudowy Dróg Lokalnych.

etransport.pl: GITD: Przewóz niezabezpieczonych ładunków

15.12.10

W dniu 9 grudnia inspektorzy z Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z oddziału terenowego w Lesznie prowadzili działania służbowe ukierunkowane na kontrole pojazdów przewożących buraki cukrowe.

Lista NPPDL 2010 już kompletna

22.12.09

Lista NPPDL 2010 już kompletnaMinister Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdził przedłożone przez wojewodów listy wniosków jednostek samorządu terytorialnego, zakwalifikowanych do dofinansowania w 2010 r. w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych 2008-2011”, z województw: dolnośląskiego, podlaskiego, pomorskiego i świętokrzyskiego. Tym samym zatwierdzone zostały listy wniosków zakwalifikowanych w ramach programu we wszystkich województwach.

Zatwierdzone listy zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.