Detektory w systemach WIM cz. II

22.06.12

Detektory w systemach WIM cz. IIWażenie pojazdów w ruchu jest to proces estymacji nacisków statycznych na podstawie pomiarów dynamicznych nacisków kół pojazdu na podłoże, w sytuacji, kiedy kontakt obiektu mierzonego z czujnikiem jest bardzo krótki. System, który realizuje taki proces nazywa się właśnie systemem WIM (Weigh in Motion). W systemach WIM możliwe jest wykorzystanie następujących czujników: pojemnościowego, tensometrycznego, światłowodowego (opisanych w części I) oraz piezoelektrycznego i kwarcowego.

więcej...

etransport.pl: CTL Logistics przyspiesza po zimie

22.05.12

W I kwartale 2012 r. kolejowy przewoźnik towarowy CTL Logistics przewiózł blisko 4 mln ton towarów realizując pracę przewozową 789 mln. tkm. W związku z tym CTL Logistics jest trzecią największą spółką na polskim rynku pod względem pracy przewozowej (7,06 proc.) i największym polskim przewoźnikiem prywatnym o udziale w rynku przewiezionej masy towarów na poziomie 6,89 proc.

Od czwartkowego południa pojedziemy A4 od Szarowa do Tarnowa

29.11.12

Od czwartkowego południa pojedziemy A4 od Szarowa do TarnowaKrakowski Oddział GDDKiA poinformował, że jeżeli nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności, to już jutro - w czwartek 29 listopada - około południa na A4 będą mogli wyruszyć kierowcy zarówno z  Krakowa do Tarnowa, jak i z Tarnowa do Krakowa. Dzisiaj, w środę, odebrano od nadzoru budowlanego pozwolenia na użytkowanie odcinka I A4 Szarów – Brzesko i odcinka II Brzesko – Wierzchosławice. Odcinek III Wierzchosławice – Krzyż uzyskał pozwolenie na użytkowanie wcześniej.

etransport.pl: Krajowa ósemka - jedna osoba nie żyje

08.03.10

Do tragicznego wypadku doszło w nocy na krajowej ósemce.

etransport.pl: Autobusy nr 7-8/2011

15.09.11

Spis treści numeru:

etransport.pl: Jasno świecąca gwiazda

29.11.11

Dla Czecha Jiri Satanka Scania jest The King. Patrząc na jego ciągnik siodłowy R620 nietrudno tę fascynację zrozumieć. Pomalowana na srebrno i niebiesko Scania zbiera wiele nagród i pucharów na zlotach w Czechach, Polsce czy nawet na niezwykle wymagającym Nordic Trophy.