etransport.pl: Nowe możliwości przeładunkowe w Gądkach

15.07.12

Cargosped konsekwentnie realizuje strategię elastycznego dostosowywanie się do potrzeb rynku.więcej...

Ruszają prace nad DTŚ Zabrze-Gliwice

01.06.12

Ruszają prace przy brakującym fragmencie Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku Zabrze - Gliwice. Umowę na realizację zabrzańskiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej podpisali przedstawiciele spółki DTŚ SA oraz lidera konsorcjum firm odpowiedzialnych za realizację projektu, spółki Eurovia Polska.

Dwa projektowe odcinki o łącznej długości niespełna trzech kilometrów przebiegać będą od węzła trasy przy ul. De Gaulle'a w Zabrzu do granicy Gliwic. Trasa przebiegać będzie przez Park Powstańców Śląskich, a na odcinku zaplanowano cztery obiekty inżynierskie: tunel, most drogowy i dwa wiadukty. Projekt zakłada ponadto realizację urządzeń związanych z ochroną środowiska naturalnego, tj. przepusty dla zwierząt, ekrany akustyczne, systemy zabezpieczeń szlaków migracyjnych płazów i system odwadniania.

Remont mostu w Kluszkowcach

29.04.10

Remont mostu w KluszkowcachNa drodze łączącej Podhale z Pieninami, w miejscowości Kluszkowce (gmina Czorsztyn), przebudowany zostanie most na potoku Kluszkowianka. Wojewoda Stanisław Kracik wydał zezwolenie na realizację tej inwestycji.

Most znajduje w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969, prowadzącej z Nowego Targu przez Krościenko nad Dunajcem do Starego Sącza. Istniejąca obecnie konstrukcja jest w bardzo złym stanie technicznym i wymaga remontu. Stary most zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowy.

Most będzie miał ponad 160 metrów długości, dwa pasy ruchu o szerokości 4 metrów i chodnik o szerokości 2 metrów. W ramach inwestycji przebudowane zostaną dojazdy do niego - powstanie małe, jednopasowe rondo.

Tramwajowe inwestycje w Sosnowcu

29.08.13

Tramwaje Śląskie rozstrzygnęły cztery kolejne przetargi na modernizacje linii tramwajowych w Sosnowcu. Całość prac zamknie się w kwocie 41 mln zł.

etransport.pl: Kamaz stawia na gaz

22.11.13

Kamaz – rosyjski producent uniwersalnych, specjalizowanych i specjalistycznych ciężarówek oraz autobusów różnych typów stawia na paliwo gazowe jako alternatywę w stosunku do oleju napędowego.

etransport.pl: WITD: Nieuczciwa konkurencja

29.03.12

W niedzielę 25 marca 2012r., leszczyńscy inspektorzy transportu drogowego przeprowadzili wspólną akcję kontrolną z policjantami z komendy powiatowej w Gostyniu. Celem działania było zweryfikowanie informacji odnośnie nieuczciwych działań, praktykowanych przez jednego z krotoszyńskich przewoźników.