etransport.pl: Nowe możliwości przeładunkowe w Gądkach

15.07.12

Cargosped konsekwentnie realizuje strategię elastycznego dostosowywanie się do potrzeb rynku.więcej...

Trasa N-S powstanie w Rudzie Śląskiej

08.08.10

Trasa N-S powstanie w Rudzie ŚląskiejDziś (6 sierpnia) zostanie zawarta umowa na realizację budowy trasy N-S w Rudzie Śląskiej, na odcinku od ul. 1 Maja do Drogowej Trasy Średnicowej wraz z budową dwupoziomowego węzła z ul. 1 Maja w ciągu drogi wojewódzkiej nr 925.

W zakres budowy I etapu trasy N-S wchodzą m.in. budowa kilometrowego odcinka drogi wraz z łącznicami, modernizacja ul. 1-go Maja na odcinku o długości 798 metrów, przebudowa kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowych i sieci cieplnej oraz urządzeń elektroenergetycznych, budowa oświetlenia układu drogowego oraz nasadzenia drzew i krzewów liściastych. Na realizację umowy wykonawca będzie miał 2 lata. Wartość inwestycji wynosi prawie 43,5 mln zł.

Trasa N-S została zaprojektowana jako droga klasy G o prędkości projektowej wynoszącej 70 km/godz. Będzie posiadała dwie 7-metrowe jezdnie z pasem dzielącym o szerokości 4 m. Celem realizacji inwestycji jest m.in. zwiększenie przepustowości drogi wojewódzkiej nr 925 na kierunku północ - południe, bezkolizyjne połączenie DTŚ z autostradą A4 w węźle „Wirek” i dalej z drogą wojewódzką nr 921,odciążenie ulicy 1 Maja przebiegającej w znacznej części w zwartej zabudowie i poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Remont na obwodnicy Brzeska

29.07.12

Remont na obwodnicy BrzeskaNa obwodnicy Brzeska, w ciągu drogi krajowej nr 4, od strony szpitala do ronda, po lewej stronie,  27 lipca układana będzie nawierzchnia bitumiczna, organizacja ruchu nie ulegnie zmianie w stosunku do tej, która obowiązuje.

Od przyszłego tygodnia demontowane będą bariery ochronne i montowane nowe na odcinku od ronda w kierunku Rzeszowa. Prace potrwają cały tydzień, nie spowodują jednak zmiany organizacji ruchu. Ruch odbywał się będzie w dwóch kierunkach.

etransport.pl: Ponad 300 wypadków

22.07.14

Jak pokazują policyjne statystyki, to był tragiczny weekend na drogach.

Monitoring na ul. Piotrkowskiej w Łodzi

29.01.12

Monitoring na ul. Piotrkowskiej w ŁodziW Łodzi od grudnia ub.r. samochody wjeżdżające na ulicę Piotrkowską, na odcinku od pl. Wolności do al. Mickiewicza/al. Piłsudskiego) są obserwowane przez 14 kamer, ustawionych na 7 przecznicach. Operatorem systemu monitoringu do końca 2012 r. jest Image Sensing Systems. Kamery wychwytująÂ  numery rejestracyjne aut przejeżdżających ul. Piotrkowską, a system sprawdza, czy dany pojazd ma przypisany identyfikator upoważniający do wjazdu i automatycznie rejestruje samochody, które takim upoważnieniem nie dysponują.

etransport.pl: "Na osi" w TVN TURBO 23 kwietnia o godz.14.00

22.04.11

Zapraszamy do oglądania kolejnych wydań Na Osi®, jedynego dostępnego w polskojęzycznych stacjach telewizyjnych programu, zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji.