etransport.pl: Nowe możliwości przeładunkowe w Gądkach

15.07.12

Cargosped konsekwentnie realizuje strategię elastycznego dostosowywanie się do potrzeb rynku.więcej...

Budowa węzła Żytnia – zmiana organizacji ruchu

08.03.12

Budowa węzła Żytnia – zmiana organizacji ruchuDziś zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Żelaznej - Żytniej - Armii Krajowej - Grunwaldzkiej w związku z budową węzła Żytnia. Zmiana organizacji ruchu potrwa cztery miesiące.

W związku z koniecznością przebudowy kanalizacji sanitarnej oraz innych sieci podziemnych zamknięta dla ruchu zostanie południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej oraz ulicy Żytniej. Południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej zostanie zamknięta na odcinku 400 metrów zaś jezdnia ulicy Żytniej na odcinku 200 metrów od skrzyżowania z ulicą Żelazną. Ruch w obu kierunkach odbywał się będzie jezdnią północną na łącznym odcinku ok. 600 m.

etransport.pl: Sprawdzisz liczbę punktów karnych

22.07.14

MSW pracuje nad kolejną, bezpłatną usługą dla kierowców. Każdy z nich będzie mógł w sieci m.in. sprawdzić liczbę punktów karnych i zapłacić online mandat.

Warianty przebiegu drogi nr 74

01.02.10

Warianty przebiegu drogi nr 74Projektanci opracowali sześć wariantów przebiegu nowej dwujezdniowej drogi krajowej nr 74. Wszystkie zostały przedstawione mieszkańcom gmin Opatów, Wojciechowice, Wilczyce, Zawichost i Ożarów podczas konsultacji społecznych.

Opracowanie wariantów przebiegu drogi w ramach Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego to początkowy etap przygotowań do jej budowy. Ostateczny wariant zostanie wybrany na mocy decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację inwestycji. Wniosek o decyzję środowiskową może być gotowy w drugiej połowie roku. Wcześniej drogowcy chcieli zapoznać się uwagami samorządowców i mieszkańców gmin, przez które przebiegnie droga.

Kolejny etap Trasy Generalskiej rozpoczęty

01.05.12

W ubiegłym tygodniu Białystok podpisał umowę o dofinansowanie projektu „Przebudowa ul. Gen. Wł. Andersa w Białymstoku” z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Całkowita wartość projektu wynosi ponad 54,7 mln zł. Planowana data zakończenia realizacji inwestycji to kwiecień 2013 roku.

Przedmiotem projektu jest przebudowa ul. Gen. Andersa w Białymstoku na odcinku od skrzyżowania z ul. Gen. Maczka i Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego do skrzyżowania z ul. Wasilkowską i 27 Lipca, będąca odcinkiem drogi krajowej nr 65 biegnącej w granicach miasta. Ulica Gen. Andersa stanowi jeden z elementów ciągu komunikacyjnego biegnącego ulicami: Gen. Kleeberga, Gen. Maczka, Gen. Andersa i jej przedłużeniem do ul. Baranowickiej w kierunku przejścia drogowego w Bobrownikach, stanowiącego tzw. Trasę Generalską. Celem powstania trasy ruchu przyspieszonego jest umożliwienie szybszego, bezpieczniejszego i nieuciążliwego dla środowiska oraz mieszkańców miasta ruchu osobowego i tranzytowego w granicach Białegostoku.

Budowa węzła drogowego w Kielcach

15.05.11

5 maja br. ruszyły prace przy budowie węzła drogowego "Żelazna" w Kielcach. W ciągu najbliższych 26 miesięcy zmieni się układ trzech ruchliwych ulic w centrum miasta, a pod pobliskim rondem Herlinga-Grudzńskiego powstaną przejścia dla pieszych. Inwestycja jest finansowana z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Sama budowa węzła "Żelazna" obejmuje teren około 18,5 ha - tyle zajmuje, przeznaczony do przebudowy, zbieg ulic Żelaznej, 1 Maja i Zagnańskiej.