Podróżujmy bezpiecznie

29.07.12

Podróżujmy bezpiecznieW tym roku około 130 milionów Europejczyków zaplanowało urlop w innym państwie Unii Europejskiej. Blisko trzy czwarte tych osób przynajmniej raz skorzysta z samochodu lub motocykla, by dotrzeć w zamierzone miejsce. Niektórzy urlopowicze, co jest nieuniknione, będą uczestnikami wypadku drogowego – w drodze na urlop lub podczas samego urlopu. I co wtedy? Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne, by pomóc ofiarom wypadków drogowych o charakterze transgranicznym.

więcej...

etransport.pl: TRW obchodzi pierwszą rocznicę przejęcia marki Gabriel

15.06.12

Firma TRW Automotive Aftermarket zorganizowała w fabryce amortyzatorów we francuskim Bonneval obchody pierwszej rocznicy przejęcia europejskiego działu amortyzatorów firmy ArvinMeritor, w tym marki Gabriel.

etransport.pl: Stena Alegra opuszcza Europę

29.11.13

Jednostka typu ro-pax, Stena Alegra, operująca do niedawna na trasie Gdynia-Karlskrona, opuściła Morze Bałtyckie i zmierza w kierunku Nowej Zelandii.

Nie można podliczyć, co zrobiono na autostradzie A1. Wszędzie leży... śnieg

08.02.10

Nie można podliczyć, co zrobiono na autostradzie A1. Wszędzie leży... śniegGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma trudności z dokończeniem inwentaryzacji autostrady A1 ze Świerklan do Gorzyczek. Wszystko przez śnieg i spory z wyrzuconą z budowy firmą Alpine Bau. Jeżeli będzie tak dalej, przetarg na dokończenie tego odcinka A1 opóźni się o wiele miesięcy – poinformowało katowickie wydanie Gazety Wyborczej.

Katowice: zmiana organizacji ruchu na ul. Kościuszki

15.12.13

W związku z rozpoczęciem pierwszego etapu remontu ul. Kościuszki (na odcinku od wiaduktu nad autostradą A4 do ul. Szelegiewicza) od poniedziałku 16 grudnia br. zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

etransport.pl: Dwie ciężarówki zderzyły się koło Włocławka

15.09.14

Dwie osoby trafiły do szpitala w tym jedna w ciężkim stanie po wypadku w okolicach jeziora Łuba.