Podróżujmy bezpiecznie

29.07.12

Podróżujmy bezpiecznieW tym roku około 130 milionów Europejczyków zaplanowało urlop w innym państwie Unii Europejskiej. Blisko trzy czwarte tych osób przynajmniej raz skorzysta z samochodu lub motocykla, by dotrzeć w zamierzone miejsce. Niektórzy urlopowicze, co jest nieuniknione, będą uczestnikami wypadku drogowego – w drodze na urlop lub podczas samego urlopu. I co wtedy? Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne, by pomóc ofiarom wypadków drogowych o charakterze transgranicznym.

więcej...

Białystok: przebudowa ulicy Lipowej

22.12.10

Wiosną 2011 roku ruszy przebudowa ulicy Lipowej w Białymstoku. Ulica, obejmująca zabytkowy Trakt Choroski, zostanie przebudowana do standardów zbliżonych do  już zrealizowanego Rynku Kościuszki oraz przebudowywanych ulic Kilińskiego i Kościelnej. Zaplanowane zmiany wprowadzane będą zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Przebudowa ulicy Lipowej podyktowana jest koniecznością modernizacji infrastruktury podziemnej. Celem tego jest zapewnienie ochrony środowiska, polegającej na rozdzieleniu kanalizacji sanitarnej ogólnospływnej na kanalizację sanitarną i deszczową.

etransport.pl: Kierowca busa sprawcą katastrofy w Nowym Mieście

22.07.11

Sprawcą ubiegłorocznej katastrofy w Nowym Mieście nad Pilicą był kierowca busa, który jechał z nadmierną prędkością i wyprzedzał w nieodpowiednim miejscu - stwierdzili biegli.

etransport.pl: Wyniki ankiety dotyczącej świateł w pojazdach

29.12.12

Wg analiz ITS wiarygodnymi powodami wybranych wypadków może być zły stan oświetlenia pojazdów. Dane wskazują także, że kierowcy jeżdżą w nocy znacznie szybciej niż pozwala im na to rzeczywisty zasięg oświetlanej światłami drogi.

Przemyśl: organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych

01.11.13

Kierowcom wybierającym się w okresie Wszystkich Świętych na przemyskie cmentarze proponujemy zapoznanie się z organizacją ruchu, która obowiązywać będzie na okolicznych ulicach.

etransport.pl: Ciężarówka spadła ze skarpy do rowu

22.06.14

Do wypadku doszło ok. godz. 15 na Południowej Obwodnicy Gdańska. Ranny został kierowca pojazdu.