Podróżujmy bezpiecznie

29.07.12

Podróżujmy bezpiecznieW tym roku około 130 milionów Europejczyków zaplanowało urlop w innym państwie Unii Europejskiej. Blisko trzy czwarte tych osób przynajmniej raz skorzysta z samochodu lub motocykla, by dotrzeć w zamierzone miejsce. Niektórzy urlopowicze, co jest nieuniknione, będą uczestnikami wypadku drogowego – w drodze na urlop lub podczas samego urlopu. I co wtedy? Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne, by pomóc ofiarom wypadków drogowych o charakterze transgranicznym.

więcej...

etransport.pl: 4 słynnych ex-kierowców ciężarówek: #2: Sean Connery

01.01.10

Sylwetki czterech słynnych postaci, którzy - choć trudno to zrozumieć - znaleźli sobie inne zajęcie niż prowadzenie ciężarówki

etransport.pl: Kolejne słupki na siedemnastce

22.08.10

Prawie trzysta słupków ma ułatwić bezpieczny przejazd odcinkiem siedemnastki od Łopiennika do miejscowości Zakręcie (lubelskie).

etransport.pl: Jak zmniejszyć korki w mieście

01.11.11

Jak działa system Bus Rapid Transit? Z czego słynie Kurytyba? Czy wspólne przystanki dla tramwajów i autobusów rozładują korki w mieście? Na dwudniowej konferencji Logistyka Miejska 130 osób z 17 kół naukowych z różnych uczelni z całej Polski badało zjawisko korkowania się miasta, tzw. kongestii.

etransport.pl: Wyrafinowane spaliny

01.06.11

31 marca br. Scania oficjalnie zaprezentowała 13-litrowe silniki o mocy 440 i 480 KM, spełniające normę emisji spalin Euro 6, opracowane z myślą o transporcie długodystansowym, a także innych segmentach transportu.

etransport.pl: Trans Poland – Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki

01.12.13

Targi zostały zorganizowane przez firmę Lentewenc, polską spółkę-córkę ITE Group, międzynarodowego giganta targowego.