Obwodnica Bytomia jeszcze w tym miesiącu

08.08.12

W wakacje zostanie otwarta obwodnica w Bytomiu. Potrzeba tylko niezbędnych pozwoleń, aby droga została dopuszczona do ruchu. Dzięki nowej drodze zyskają mieszkańcy i kierowcy - w centrum miasta będzie mniej samochodów.

Budowany za ponad 118 mln zł III etap bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej (z czego 66,7 mln zł dołożyła Unia Europejska) rozpoczyna się na końcu drugiego etapu obwodnicy na wysokości ul. Celnej, a kończy się na skrzyżowaniu Al. Jaka Nowaka- Jeziorańskiego - Frenzla - Miechowickiej. Dzięki zaoszczędzonym w przetargu pieniądzom i utrzymaniu przez Urząd Marszałkowski kwoty dofinansowania z Unii Europejskiej miasto miało środki na rozszerzenie prac związanych z przebudową Al. Jana Nowaka- Jeziorańskiego do granicy z Zabrzem.

Dzięki budowie obwodnicy północnej centrum Bytomia będzie bardziej przyjazne mieszkańcom, ponieważ ruch tranzytowy w dużej części zostanie wyprowadzony poza śródmieście. Nowa trasa umożliwi szybszy, bezkolizyjny i mniej uciążliwy dla kierowców i środowiska naturalnego przejazd drogą krajową nr 88 (łączącą województwo opolskie ze śląskim) i 94, ułatwiając połączenie z drogami krajowymi nr 11 (kierunek Poznań) i 79 (Katowice, Kraków).więcej...

Na budowie A4 Tarnów - Dębica

01.04.14

W ostatnim tygodniu na odcinku A4 Tarnów – Dębica codziennie pracowało 800 osób i 350 maszyn budowlanych. Na długości ponad 7 kilometrów autostrady A4 położona jest wiążąca, czyli przedostatnia warstwa bitumiczna.

etransport.pl: Ciężarówki wciąż niszczą ulice w Nowym Porcie

08.11.12

Mieszkańcy Nowego Portu denerwują się, bo drogowcy wciąż nie ustawili przy ul. Wyzwolenia znaku, który miał zakazać wjazdu ciężarówkom jadącym do elewatorów zbożowych.

Dolnośląska inicjatywa komunikacyjna

01.11.11

Dolnośląska inicjatywa komunikacyjnaRozwinięty system park&ride, bilety komunikacji miejskiej honorowane w pociągach kursujących po aglomeracji wrocławskiej oraz pociągi jeżdżące niemal tak często jak miejskie autobusy - to wszystko będzie możliwe dzięki porozumieniu, jakie z inicjatywy zarządu województwa dolnośląskiego i gminy Wrocław podpisali przedstawiciele dwudziestu sześciu dolnośląskich samorządów.

etransport.pl: Bydgoszczanie pytają o trasę S5

15.11.12

Budowa trasy S5 nie jest priorytetem dla premiera Donalda Tuska. - Na mapie jest więcej brakujących odcinków dróg ekspresowych i autostrad - powiedział szef rządu w programie Tomasza Lisa

etransport.pl: Po pijanemu kierował autobusem

15.08.10

2,5 promila alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policję 41-letni kierowca autobusu dowożącego pasażerów do jednego z hipermarketów w Bydgoszczy. Pijany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do dwóch lat więzienia.