Obwodnica Bytomia jeszcze w tym miesiącu

08.08.12

W wakacje zostanie otwarta obwodnica w Bytomiu. Potrzeba tylko niezbędnych pozwoleń, aby droga została dopuszczona do ruchu. Dzięki nowej drodze zyskają mieszkańcy i kierowcy - w centrum miasta będzie mniej samochodów.

Budowany za ponad 118 mln zł III etap bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej (z czego 66,7 mln zł dołożyła Unia Europejska) rozpoczyna się na końcu drugiego etapu obwodnicy na wysokości ul. Celnej, a kończy się na skrzyżowaniu Al. Jaka Nowaka- Jeziorańskiego - Frenzla - Miechowickiej. Dzięki zaoszczędzonym w przetargu pieniądzom i utrzymaniu przez Urząd Marszałkowski kwoty dofinansowania z Unii Europejskiej miasto miało środki na rozszerzenie prac związanych z przebudową Al. Jana Nowaka- Jeziorańskiego do granicy z Zabrzem.

Dzięki budowie obwodnicy północnej centrum Bytomia będzie bardziej przyjazne mieszkańcom, ponieważ ruch tranzytowy w dużej części zostanie wyprowadzony poza śródmieście. Nowa trasa umożliwi szybszy, bezkolizyjny i mniej uciążliwy dla kierowców i środowiska naturalnego przejazd drogą krajową nr 88 (łączącą województwo opolskie ze śląskim) i 94, ułatwiając połączenie z drogami krajowymi nr 11 (kierunek Poznań) i 79 (Katowice, Kraków).więcej...

Modernizacja ul. Chwarznieńskiej

01.11.10

Modernizacja ul. ChwarznieńskiejWczoraj (28 października) wiceprezydent Gdyni Marek Stępa przekazał wykonawcy plac budowy jednej z najpilniejszych inwestycji drogowych w mieście, czyli modernizacji ul. Chwarznieńskiej, newralgicznej arterii, łączącej zachodnie dzielnice Gdyni (Chwarzno, Wiczlino) z centrum (przez Witomino).

Rozbudowa została podzielona na trzy odcinki:
- odcinek 1 - na terenie Chwarzna, od granicy lasu do zakrętu w rejonie ul. Gierdziejewskiego (październik 2010-czerwiec 2011),
- odcinek 2 - na terenie Witomina, od granicy lasu do skrzyżowania z ulicami: Wielkokacką i Rolniczą (2013-2014),
- odcinek 3 - odcinek leśny pomiędzy Chwarznem a Witominem (2014-2015).

Metody diagnostyki nawierzchni dróg na Targach Infrastruktura

22.10.11

Metody diagnostyki nawierzchni dróg na Targach Infrastruktura Nowe metody diagnostyki nawierzchni dróg za pomocą nowoczesnych narzędzi, jak ugięciomierz laserowy TSD i dynamiczny HWD, system radarowy 3DR czy system do pomiaru hałaśliwości nawierzchni CPX, zostaną zaprezentowane podczas seminarium organizowanego 15 listopada na Targach Infrastruktura 2011. Wiedzą w tym zakresie będą się dzielić krajowi i zagraniczni eksperci z renomowanych firm i instytucji ściśle związanych z tematyką drogownictwa. Organizatorem spotkania jest Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Utrudnienia w ruchu w związku z obchodami 69. rocznicy Powstania Warszawskiego

01.08.13

Dzisiaj, w środę 31 lipca br., rozpoczną się uroczystości 69. rocznicy Powstania Warszawskiego, a wraz z nimi nastąpią utrudnienia w ruchu na ulicach stolicy.

Rowerem po niemieckich drogach krajowych

22.09.11

Rowerem po niemieckich drogach krajowychNiemcy od zawsze przykładają dużą wagę do bezpieczeństwa, a w ostatnich latach na poważnie zajęli się ruchem rowerowym. Jednym z tego objawów jest wręcz masowa budowa ciągów pieszo-rowerowych wzdłuż dróg federalnych (Bundesstraße, w skrócie B, odpowiednik naszych krajowych). Zobaczmy, jak one wyglądają, przede wszystkim w najczęściej odwiedzanej przez Polaków Brandenburgii, ale pokażemy też kilka migawek z dalszych landów.

etransport.pl: KÄSSBOHRER debiutuje na Agro Show

08.10.11

W ostatni weekend września w Bednarach koło Poznania odbyła się XIII Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW.