etransport.pl: Ciężarówką wbił się w wiadukt

15.01.13

Wczoraj wieczorem przez kilka godzin zablokowany był odcinek autostrady A4 w kierunku Opola, gdzie kierowca ciężarówki z nieznanych przyczyn uderzył w filar wiaduktu.więcej...

etransport.pl: Spadł z wiaduktu

01.01.11

Samochód ciężarowy spadł z wrocławskiego wiaduktu w dzielnicy Psie Pole. Kierowca cudem uniknął obrażeń - kabina pojazdu wbiła się w ziemię.

etransport.pl: Przejechał pod naczepą ciężarówki 140 kilometrów

15.07.11

Przejechał pod naczepą samochodu ciężarowego 140 kilometrów, bo się założył że przejedzie kilometr. By zatrzymać pojazd, zniszczył hamulce. Skończyło się szarpaniną z kierowcą.

Kolejne pieniądze na drogi lokalne

08.09.12

Prawie 55 mln zł w następnych 3 latach będzie miało do rozdysponowania województwo zachodniopomorskie w ramach kolejnego, II etapu Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Wysokość dofinansowania jednego projektu wyniesie 30 procent, jednak nie więcej niż 3 mln zł. Nabór na 2013 rok będzie trwał do końca miesiąca.

II etap NPPDL obejmuje lata 2012-2015. W tym roku z programu kwotą prawie 11 mln zł dofinansowano 30 procent kosztów realizacji 19 zachodniopomorskich projektów - przebudowy, remontu lub rozbudowy 8 dróg gminnych i 11 dróg powiatowych. Z dotacji można było pokryć 30 proc. kosztów, jednak nie mogła przekroczyć 1 mln zł na dany projekt. Z dofinansowania uzyskanego w tym roku wybudowanych lub przebudowanych zostanie 27 km dróg powiatowych oraz prawie 7 km dróg gminnych.

- Oceniając zgłaszane projekty premiujemy te, które uwzględniają poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego nie tylko samochodów ale także pieszych i rowerzystów - mówi wojewoda zachodniopomorski Marcin Zydorowicz. - To już czwarty rok funkcjonowania programu i widać, że gminy i powiaty naszego województwa bardzo dobrze radzą sobie z jego realizacją. Wiele zadań wykonują wspólnie, co zwiększa szanse przy zakwalifikowaniu projektu do dofinansowania.

Zmiany kadrowe w GDDKiA

08.03.14

Nowa dyrektor GDDKiA Ewa Tomala-Borucka zdecydowała o odwołaniu szefa małopolskiego i wielkopolskiego oddziału drogowej dyrekcji.

etransport.pl: Odzyskany mercedes

22.10.12

18 października funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu (Morski OSG), współdziałając ze Służbą Celną, odzyskali skradziony dzień wcześniej samochód marki Mercedes Sprinter.