etransport.pl: Ciężarówką wbił się w wiadukt

15.01.13

Wczoraj wieczorem przez kilka godzin zablokowany był odcinek autostrady A4 w kierunku Opola, gdzie kierowca ciężarówki z nieznanych przyczyn uderzył w filar wiaduktu.więcej...

Będą utrudnienia w Łomży

15.05.10

Będą utrudnienia w ŁomżyW drugiej połowie maja ruszy przebudowa ponad 150-metrowego fragmentu ulicy Zjazd w Łomży. Modernizacja wiąże się z budową drogi dojazdowej do powstającego przy tej ulicy obiektu handlowego i zostanie wykonana przez inwestora budynku.

Oprócz zwężenia jezdni lub nawet wprowadzenia czasowego ruchu wahadłowego, wprowadzone zostanie również ograniczenie prędkości. Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 61, w ciągu której znajduje się ulica Zjazd, mogą potrwać nawet 2,5 miesiąca.

Projekt budowy ulicy dojazdowej do powstającego obiektu handlowego przewiduje budowę dwukierunkowej jezdni o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 metrów, budowę ciągu pieszo - rowerowego po północnej stronie ulicy dojazdowej, remont istniejącej nawierzchni bitumicznej oraz budowę wyspy azylu w miejscu nowej lokalizacji przejścia dla pieszych.

etransport.pl: 20 naczep KRONE dla firmy ERONTRANS

01.12.10

Dwadzieścia naczep KRONE zostało oficjalnie przekazanych przez członka zarządu firmy POZKRONE Macieja Michalskiego, dyrektora regionu Jacka Białobrzewskiego oraz szefa działu eksportu firmy KRONE Jörga Sandersa polskiej firmie transportowej ERONTRANS, reprezentowanej przez prokurenta i współwłaściciela Waldemara Erona.

etransport.pl: Transport na Ukrainę zatrzymany

01.02.14

Darów nie puścili celnicy.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 492

22.12.13

Zakończyła się rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 492 z Ważnych Młynów (powiat pajęczański) do granicy z regionem śląskim. To kolejny tzw. odcinek bramowy w Łódzkiem zmodernizowany na trasach wojewódzkich w ostatnich latach. Od jutra zostanie zniesiony objazd i przywrócony będzie ruch na tej trasie. W ramach zadania drogowcy wymienili na 3,7 km drogi konstrukcję jezdni, przebudowali skrzyżowania (m.in. z drogą wojewódzką nr 483) i zjazdy . Przebudowano most na rzece Kocinka oraz przejazd kolejowy. Droga wzbogaciła się również o chodniki, nowe zjazdy, kanalizację deszczową i zatoki autobusowe. Projekt został objęty dofinansowaniem ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013, a jego wartość to 12,8 mln zł. Kilka lat temu Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi rozpoczął realizację planu modernizacji tzw. odcinków bramowych, czyli tras wojewódzkich wiodących od granicy z innymi regionami do węzłów drogowych, istotnych z punktu widzenia lokalnego. Proces ten miał nie tylko wpłynąć na poprawę infrastruktury transportowej województwa, znajdującej się na obrzeżach Łódzkiego, ale również wzmocnić proces integracji regionu, poprzez duże inwestycje drogowe.

 

źródło: ZDW Łódź

Lubuskie: stanowczo domaga się brakujących węzłów na A2

15.02.12

Lubuskie: stanowczo domaga się brakujących węzłów na A2Władze regionu lubuskiego naciskają na budowę docelowych węzłów na A2. Zarząd województwa  przyjął stanowisko w tej sprawie. Czytamy w nim m.in., że "Samorząd województwa lubuskiego stanowczo domaga się realizacji wszystkich docelowych węzłów na autostradzie A2 na terenie województwa lubuskiego". Zarząd powołuje się na umowę koncesyjną zawartą pomiędzy Ministrem Infrastruktury a Autostradą Wielkopolską S.A. i zapis, że na odcinku autostrady Świecko-Nowy Tomyśl zaplanowano siedem węzłów. A do tej pory wybudowane zostały jedynie węzły "Świecko", "Rzepin", "Torzym", "Trzciel" i "Jordanowo", który jest nieczynny do czasu wybudowania drogi ekspresowej S3.