etransport.pl: Zima uderza w kierowców

22.01.13

Nadmiar śniegu uprzykrzył życie kierowcom na autostradzie A4 w Niemczech w kierunku Frankfurtu. Zmotoryzowani utknęli w 70-kilometrowym korku.więcej...

etransport.pl: Tallink- przewozy cargo w dół, pasażerskie w górę

08.05.14

2- procentowy spadek przewozów cargo.

Płocka ulica do przebudowy

29.03.12

Na przełomie kwietnia i maja br. rozpocznie się przebudowa ulicy Obrońców Płocka 1920 r. Inwestycja będzie dofinansowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych - Etap II Bezpieczeństwo-Dostępność-Rozwój kwotą 1 mln złotych, co stanowi 30% całej inwestycji.

MZD w Płocku ogłosił przetarg nieograniczony w wyniku którego zostanie wyłoniona firma, która do 15 października zrealizuje przebudowę. W ramach inwestycji zostaną przebudowane dwa odcinki: między Al. Jachowicza a ul. Mickiewicza oraz między ul. Adama Mickiewicza a ul. Fryderyka Chopina. W ramach projektu zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, parking o powierzchni około 60 m2, nowoczesne oznakowanie drogowe pionowe i poziome, zjazdy publiczne i indywidualne, kanalizacja deszczowa grawitacyjna a także zostanie przeprowadzona modernizacja oświetlenia drogowego wraz z montażem dodatkowych latarni. Na przebudowanej ul. Obrońców Płocka zostaną zastosowane m.in. animowane znaki drogowe D-6 (przejście dla pieszych), solarne światła zamontowane w asfalcie przed przejściami dla pieszych.

Ponad 23 mln zł na drogi w Wałbrzychu

15.05.14

Ponad 23 miliony złotych otrzyma Wałbrzych z rezerwy ogólnej budżetu państwa na remonty dróg.

Czasomierze na piotrkowskich skrzyżowaniach

08.09.12

Kolejne zegary odliczające czas do zmiany świateł zagoszczą na skrzyżowaniach w Piotrkowie Trybunalskim. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetarg na zainstalowanie 14 kompletów czasomierzy na trzech skrzyżowaniach.

Nowe zegary na skrzyżowaniach Sikorskiego i Kostromskiej, Sienkiewicza i Kopernika oraz al. 3 Maja i Kopernika pojawią się już w październiku. Zamontowany sprzęt ma usprawnić komunikację na popularnej piotrkowskiej "dwupasmówce". Wcześniej podobne rozwiązanie zastosowano na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Armii Krajowej.

Dzięki zamontowaniu czasomierzy ruch na ważnym dla miasta szlaku komunikacyjnym wschód-zachód znacząco się upłynni. Zainstalowanie zegarów pozwoli jeszcze szybciej i bezpieczniej przejechać przez miasto.

etransport.pl: Ćwiczenia akcji ratunkowej na S8

08.12.12

Zakończył się Międzynarodowy Kongres BRD we Wrocławiu. Mamy za sobą 3 niezwykle ciekawe dni, 20 prelekcji poprowadzonych przez ekspertów m.in. z Australii, Włoch, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Polski. W Kongresie brało udział blisko 200 Gości.