etransport.pl: Zima uderza w kierowców

22.01.13

Nadmiar śniegu uprzykrzył życie kierowcom na autostradzie A4 w Niemczech w kierunku Frankfurtu. Zmotoryzowani utknęli w 70-kilometrowym korku.więcej...

Toruń dla zrównoważonego transportu

15.09.10

Toruń dla zrównoważonego transportuToruń, jak co roku, weźmie udział w kampanii "Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu". KulminacjąÂ  kampanii będzie przypadający 22 września Europejski Dzień bez Samochodu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest zdecydowaną odpowiedzią na negatywne skutki ciągle wzrastającego ruchu samochodowego w miastach. Tegoroczny temat "Mądry Transport - Lepsze Życie" wpisuje się w promocję codziennych aktywności fizycznych, kluczowych dla zdrowia i odporności na stres.

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w ramach projektu "Zielony Toruń w Europejskim Dniu bez Samochodu 2010" współfinansowanego przez Urząd Miasta Torunia, a realizowanego przez Toruński Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej we współpracy z Rowerowym Toruniem, Stowarzyszeniem Ekologicznym "Tilia" oraz przewoźnikiem kolejowym Arriva.

etransport.pl: Wypadek zablokował autostradę A4

08.05.14

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia.

etransport.pl: STATOIL - kolejna stacja franczyzowa

01.12.12

Nowa stacja Statoil otwarta w Suchatówce (woj. kujawsko-pomorskie) jest 79 obiektem franczyzowym Statoil w Polsce. Sieć stacji Statoil w naszym kraju liczy obecnie 357 obiektów.

etransport.pl: Strabag na S8

08.01.12

Konsorcjum Strabag i Heilit+Woerner wybuduje czwarty odcinek drogi ekspresowej S8. Umowa na realizację kontraktu obejmująca prace drogowe od węzła Złoczew do węzła Sieradz Południe łacnie z jego budową podpisana została 5 stycznia 2012 roku w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Dodatkowe 1,6 mln zł na drogi lokalne na Mazowszu

15.08.13

Gmina Nowy Dwór Mazowiecki oraz powiat płocki otrzymają dotacje w ramach drugiego etapu „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. Ponadto, gminie Staroźreby przyznano pełne wnioskowane dofinansowanie. Środki na inwestycje pochodzą z oszczędności przetargowych.