etransport.pl: MAN Trucknology® Days 2013

29.03.13

W dniach 15-16 marca 2013 roku podczas imprezy "MAN Trucknology Days 2013" w Monachium MAN zaprezentował ponad 150 gotowych do przetestowania pojazdów ciężarowych.więcej...

etransport.pl: Zderzenie samochodu osobowego i karetki

15.08.13

Po północy, w nocy z wtorku na środę na skrzyżowaniu ul. Dobroszyckiej i Wojska Polskiego w Oleśnicy samochód osobowy zderzył się z karetką pogotowia ratunkowego.

etransport.pl: American Beauty

01.06.13

Po raz pierwszy w historii TRAILER Magazine w Polsce wybraliśmy się na największy w USA konkurs ciężarówek tunigowanych, PKY Truck Beauty Championship organizowany w połączeniu z targami Mid-American Trucking Show.

etransport.pl: Kondycja gospodarczego krwiobiegu Europy

22.04.12

Transport, logistyka i infrastruktura na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2012

etransport.pl: Volvo Trucks rozpoczyna testy eksploatacyjne

22.10.10

W dniu dzisiejszym Volvo Trucks rozpoczyna publiczne testy eksploatacyjne samochodów ciężarowych napędzanych silnikami spalającymi mieszankę metanu i oleju napędowego, przystosowanymi również do zasilania skroplonym metanem. Równocześnie w Stigs Center, w Geteborgu, zostanie otwarta pierwsza w Szwecji stacja paliwowa oferująca skroplony metan.

Sezon remontów w Sosnowcu

01.07.12

Zaczyna się sezon remontów na sosnowieckich drogach. Do rozpoczętych ponad tydzień temu prac na wiadukcie w ciągu drogi krajowej nr 94 nad ul. Braci Mieroszewskich dołączy niebawem wymiana nawierzchni na tej samej drodze.

Remont wiaduktu (jezdnia w kierunku Katowic) prowadzi będzińska firma Banimex, to sama, która w 2011 roku odpowiadała za prace nad jezdnią w kierunku Krakowa. Roboty potrwają cztery miesiące i będą polegały na umocnieniu nasypu i zbrojenia, ułożeniu nowego asfaltu oraz zamontowaniu nowych barier i balustrad. Koszt inwestycji to 2,3 mln zł.

Trwa właśnie procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy pierwszego etapu remontu jezdni drogi nr 94 w kierunku Krakowa. Prace rozpoczną się na wysokości budynku Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego i zakończą się za estakadą. Koszt remontu, który potrwa do końca września, to około 1,2 mln zł.