etransport.pl: Pirat drogowy wpadł przez własne nagranie

01.08.13

Półroczny zakaz jeżdżenia po drogach Norwegi dostał kierowca ciężarówki z Łotwy. Dowodem świadczącym o winie kierowcy jest film, który sam nagrał za kamerką w ciężarówce.więcej...

etransport.pl: Dolnośląskie: wypadek w Święcku. Zginęła jedna osoba

15.09.10

Po zderzeniu opla astry z ciężarówką zablokowana jest trasa Kłodzko-Nowa Ruda (woj. dolnośląskie). Zginęła jedna osoba.

etransport.pl: Nowy Actros zdobył nagrodę "European Transport Sustainability Prize 2012"

08.12.11

Nowy Mercedes-Benz Actros zgarnął nagrodę "European Transport Sustainability Prize 2012" w kategorii "Ciężarówki powyżej 7,5 tony". Jury doceniło go za wyjątkowo niski apetyt, i to przy zachowaniu restrykcyjnej normy emisji spalin Euro VI.

Punktualność komunikacji tramwajowej – cz. II

01.05.10

Punktualność komunikacji tramwajowej – cz. IIRozkłady jazdy kolejnych kursów każdej linii transportu publicznego w miastach uwzględniają zwykle pewną wielkość czasu postoju na końcówkach, która ma charakter bufora pozwalającego zapewnić planowe odjazdy z przystanku początkowego. Jeżeli jednak wydłużenia czasu trwania kursu poprzedzającego jest zbyt duże odjazdy z przystanków początkowych mogą zostać opóźnione.

Punktualność odjazdów z przystanków początkowych

Punktualność odjazdów z przystanków początkowych można na podstawie przeprowadzonych obserwacji ocenić dla Krakowa i Katowic. W tablicy 2 przedstawiono rozkład odchyłek od rozkładu jazdy dla przystanków początkowych każdego obserwowanego kursu linii tramwajowych w Krakowie i Katowicach.

etransport.pl: KAMAZ świętuje swoje 41 urodziny

08.01.11

W poniedziałek OJSC KAMAZ obchodził swoje 41. urodziny. 13 grudnia 1969 rozpoczęto kopanie fundamentów pod pierwszy obiekt rosyjskiej fabryki samochodów ciężarowych.

etransport.pl: Trójmiasto w walce z opłatami drogowymi

29.07.11

We wczorajszym wydaniu Informacji wyemitowanych przez program SUPERSTACJA, poruszona została kwestia nowego systemu opłat za drogi viaTOLL.