etransport.pl: Pirat drogowy wpadł przez własne nagranie

01.08.13

Półroczny zakaz jeżdżenia po drogach Norwegi dostał kierowca ciężarówki z Łotwy. Dowodem świadczącym o winie kierowcy jest film, który sam nagrał za kamerką w ciężarówce.więcej...

etransport.pl: viaTOLL rewolucją technologiczną na polskich drogach

01.04.13

Kapsch Telematic Serivces otrzymał prestiżową nagrodę rynku teleinformatycznego za system viaTOLL. Firmę wyróżniono w kategorii Wdrożenie 2012“. Samo e-myto zostało uznane za rewolucję technologiczną na polskich drogach.

etransport.pl: Obwodnice będą płatne?

15.10.10

Minister infrastruktury chce zarobić za jazdę obwodnicami 1,2 mld zł. Pieniądze z kieszeni użytkowników pojazdów mają uratować planowane inwestycje drogowe. Fachowcy są pełni sceptycyzmu co do tego pomysłu - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

etransport.pl: In- czy outsourcing?

15.04.10

Jartom podpowiada w wyborze strategii zarządzania

etransport.pl: Prokurator: Ograniczyć prędkość na A4 na wysokości Gliwic

08.01.11

Prokuratura Rejonowa w Gliwicach zwróci się do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o wprowadzenie ograniczenia prędkości na odcinku autostrady A4 między węzłami Ostropa a Bojków - dowiedział się reporter RMF FM Piotr Glinkowski. W ciągu miesiąca doszło w tym miejscu do trzech karamboli. Łącznie brało w nich udział ponad 100 aut.

Badania jakości podbudowy autostrady A1

01.09.10

Badania jakości podbudowy autostrady A1Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła specjalną kontrolę jakości wykonania podbudowy autostrady A1 w okolicach Bytomia. W piątek po południu, a także w weekend pobierane były próbki z autostrady. Obecnie trwa ich technologiczne badanie.

Specjaliści z Laboratorium Drogowego oddziału GDDKiA w Kielcach pobrali około 30 próbek, każdą o wadze od 30 do 60 kg. Próbki pobrano z okolic budowanej autostrady, skąd według wstępnych informacji kradziono cenne materiały budowlane, a także z jezdni drogi oraz wyrywkowo z innych odcinków budowanej autostrady. Próbki są obecnie badane w celu ostatecznego wyjaśnienia, czy mogło dochodzić do kradzieży dolomitu z jezdni budowanej autostrady.