etransport.pl: Kolejne zmiany w organizacji ruchu na węźle Żelazna

01.09.13

Dziś, 30 sierpnia br., po południu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na węźle Żelazna w Kielcach.więcej...

etransport.pl: Ciężarówka w rowie

01.05.13

Kierująca Oplem kompletnie pijana - 4 promile.

etransport.pl: A4-ką do Tarnowa może już na początku grudnia

29.11.12

57-kilometrowy odcinek autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem w woj. małopolskim może zostać dopuszczony do ruchu na początku grudnia tego roku.

etransport.pl: PACCAR uruchamia serwis internetowy poświęcony silnikom

15.09.10

Firma PACCAR, do której należy DAF Trucks, uruchomiła nowy serwis internetowy w języku angielskim, poświęcony silnikom PACCAR - www.paccarengines.com. Strona jest niezastąpionym źródłem wiedzy na temat silników PACCAR montowanych w samochodach DAF, Kenworth i Peterbilt.

etransport.pl: Rachunek dla Świętego Mikołaja

29.12.12

Warto uświadomić kierowców na temat kosztów użytkowania pojazdów.

Wrocław: buspas plus rower

29.07.11

Wrocław: buspas plus rowerNa pl. Jana Pawła II we Wrocławiu uruchomiono pierwszy w mieście fragment pasa autobusowo-rowerowego. Wspólny pas dla rowerów i autobusów to tak naprawdę kilkanaście metrów wspólnej przestrzeni na skrzyżowaniu pl. Jana Pawła II na pasie prowadzącym w kierunku centrum.

Na razie pas bus+rower jest rozwiązaniem awangardowym w Polsce. Rozwiązanie wprowadzone we Wrocławiu ma tę zaletę, iż rowerzyści wreszcie mają możliwość legalnej jazdy przy prawej krawędzi jezdni przez skrzyżowanie. Nie muszą jechać środkowym pasem przez plac, czy też uprawiać slalom w zatłoczonym przejściu podziemnym.