etransport.pl: WITD: Niewłaściwy transport żywności

15.11.13

W listopadzie 2013 r. na DK 78 w Chałupkach inspektorzy WITD w Katowicach zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do czeskiego przewoźnika.więcej...

Kryteria oceny ofert - przyjęte rozwiązania i propozycje zmian

22.09.11

Kryteria oceny ofert - przyjęte rozwiązania i propozycje zmianW przypadku realizacji dużych projektów infrastrukturalnych znaczącą rolę odgrywają kryteria oceny ofert w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego. Szczególne kontrowersje budzi kwestia rażąco niskiej ceny, zwłaszcza w kontekście projektów infrastrukturalnych. Bazując na doświadczeniach z prowadzonych kontroli procedur zawierania umów dla projektów sektora transportowego PO IiŚ, CUPT przygotowało analizę problemu, porównanie rozwiązań w innych krajach i propozycję zmiany podejścia z perspektywy Instytucji Wdrażającej w systemie PO IiŚ.

etransport.pl: TC Truck&Cargo® najlepszą marką 2010 w kategorii giełdy transportowej

22.06.10

TimoCom przekonał czytelników wydawnictwa ETM. TimoCom może powtórnie mianować się Najlepszą marką 2010“. Firma dzięki giełdzie ofert transportowych TC Truck&Cargo® już po raz drugi wyprzedziła innych konkurentów w kategorii najlepsza giełda transportowa“. Istotne w wyróżnieniu jest to, że nie jury, a czytelnicy wydawnictw ETM przesądzają o zwycięstwie.

Dodatkowe 1,6 mln zł na drogi lokalne na Mazowszu

15.08.13

Gmina Nowy Dwór Mazowiecki oraz powiat płocki otrzymają dotacje w ramach drugiego etapu „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. Ponadto, gminie Staroźreby przyznano pełne wnioskowane dofinansowanie. Środki na inwestycje pochodzą z oszczędności przetargowych.

etransport.pl: Chłopcy radarowcy, czyli kto może ukarać kierowcę mandatem

01.03.13

Nastały ciężkie czasy dla kierowców lubiących szybką jazdę. Jeszcze kilka lat temu, kierowcy musieli wystrzegać się tylko niebieskich radiowozów drogówki.

etransport.pl: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 15

29.10.11

Dzisiaj publikujemy kolejne artykuły z cyklu jak poradzić sobie z organizacją czasu pracy i zatrudnianiem dodatkowych pracowników w logistyce na czas wytężonej pracy w okresie wzmożonego ruchu towarów.