etransport.pl: WITD: Niewłaściwy transport żywności

15.11.13

W listopadzie 2013 r. na DK 78 w Chałupkach inspektorzy WITD w Katowicach zatrzymali do kontroli zespół pojazdów należący do czeskiego przewoźnika.więcej...

etransport.pl: Logistyk został Mistrzem Świata

01.09.10

Student Wyższej Szkoły Logistyki Mistrzem Świata! Tomasz Kaczor (Warta Poznań) zdobył złoty i srebrny medal podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Kajakarstwie, zakończonych w minioną niedzielę na Maltańskim torze. Kanadyjkarz złoto wywalczył na dystansie 1000 metrów, srebrno – 500 metrów.

Wybrane aspekty badań miejskiego ruchu rekreacyjnego (I) Zachodnie doświadczenia

08.11.12

Wybrane aspekty badań miejskiego ruchu rekreacyjnego (I) Zachodnie doświadczeniaW wielu polskich miastach następuje rozbudowa układu komunikacyjnego próbująca sprostać obserwowanemu ciągłemu wzrostowi ruchu. Obecnie związany jest on najczęściej z wykonywaną pracą, ale również ze spędzaniem czasu wolnego. Jak pokazują doświadczenia miast zachodnioeuropejskich, podróże z tym związane charakteryzują się dużą dynamiką. Niestety w nielicznych badaniach zachowań komunikacyjnych przeprowadzanych w miastach polskich i opracowywanych na ich podstawie modeli ruchu tego rodzaju podróże traktowane są bardzo pobieżnie.

Partnerstwo publiczno-prywatne wg NIK

22.05.13

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie ocenia przedsięwzięcia realizowane w systemie partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), mimo stwierdzonych nieprawidłowości oraz niewielkiej wciąż liczby inwestycji publicznych przeprowadzanych w formule PPP.

etransport.pl: Ciężarówka wjechała w Nissana

01.02.14

Na trasie Łódź-Stryków występują utrudnienia w ruchu.

etransport.pl: Od Nowego Roku autostradą pojedziemy szybciej

29.12.10

31 grudnia wchodzi w życie nowelizacja Kodeksu drogowego. Na niektórych drogach będzie można jeździć szybciej o 10 kilometrów na godzinę. Co więcej, jeśli kierowca zostanie "złapany" przez fotoradar, obejmie go 10- kilometrowa tolerancja.