Projekt ustawy o wyrobach budowlanych

15.05.14

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wyrobach budowlanych oraz ustawy Prawo budowlane, przedłożony przez ministra infrastruktury i rozwoju.

więcej...

etransport.pl: Protestują przeciwko nowej obwodnicy

29.01.14

Katowicki urząd miasta planuje budowę nowej ulicy w Podlesiu. Mieszkańcy nie chcą się na to zgodzić. Zapowiadają, że zasypią urzędników protestami.

Ruszają kolejne remonty dróg w Toruniu

15.05.11

Nowe jezdnie, chodniki i oświetlenie - tak będą wyglądały toruńskie ulice, na których jeszcze w maju pojawią się drogowcy.

Remonty na placu św. Katarzyny oraz ulicach Bankowej, Konfekcyjnej, Rejtana, Dekerta, Kilińskiego, Antczaka, Zagonowej, Brązowej i Dziewulskiego rozpoczną się jeszcze w maju.

- W tym roku na remonty wydamy ponad 23 mln zł - mówi Andrzej Glonek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu. - Środki te pozwolą nam na kontynuowanie remontów ulic, których realizacja była podzielona na etapy i lata. Tak jest w przypadku ul. Dziewulskiego, Dekerta, Bażyńskich, Szosy Lubickiej, Fosy Staromiejskiej, Słowackiego, Matejki, Antczaka. W tym roku rozpoczniemy także realizację nowych zadań. W sumie wyremontujemy ponad 6,5 km ulic, ponad 2 km chodników i parkingów. Dla mieszkańców i kierowców oznacza to poprawę warunków jazdy i większe bezpieczeństwo pieszych - dodaje Andrzej Glonek.

etransport.pl: Zderzenie ciężarówki z autobusem

22.07.11

Dwie osoby odniosły obrażenia w zdarzeniu, do którego doszło około godz. 5:45 na drodze krajowej nr 62. na odcinku Wyszków - Łochów w miejscowości Koszelanka (woj.mazowieckie).

etransport.pl: Obowiązek tworzenia wolnego pasa dla służb ratunkowych od 1 stycznia 2012

08.01.12

Jak informuje administracja austriackich autostrad i dróg ekspresowych ASFINAG tworzenie drogi ratunkowej w Austrii od 1 stycznia 2012 funkcjonuje w następujący sposób:

etransport.pl: Kolejny nowy pojazd dla Ośrodka Szkolenia OZPTD

08.02.11

W dniu 3 lutego 2011 roku Przewodniczący Zarządu Głównego Bolesław Milewski i Wiceprzewodniczący ZG OZPTD Marcin Kobylarz dokonali odbioru nowego kolejnego pojazdu dla Ośrodka Szkolenia OZPTD.