Kronospan inwestuje w Strzelcach Opolskich

08.08.14

Kronospan buduje w Strzelcach Opolskich linię produkcji płyt OSB. W nowym zakładzie powstanie ponad 200 miejsc pracy.więcej...

VI Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW 2018

29.08.18

10. września 2018r. odbędzie się w Poznaniu międzynarodowa konferencja KOOPDREW 2018 adresowana przede wszystkim do profesjonalistów: przedsiębiorców drzewnych z Polski i z zagranicy.

Nawet 70% dotacji i 300.000 zł na inwestycje w firmach

08.06.17

W ostatnich miesiącach w całej Polsce ruszyły atrakcyjne dofinansowania unijne na inwestycje dla firm działających na obszarach wiejskich. Mało kto wie, że Program Rozwoju Obszarów Wiejskich - dedykowany głównie dla rolnictwa - ma również sporą pulę środków do wykorzystania na inwestycje w przedsiębiorstwach nie mających z rolnictwem nic wspólnego. Takie przedsiębiorstwa, zatrudniające do 50 pracowników, mogą otrzymać nawet do 300.000 zł dotacji przy 70% poziomie dofinansowania. To jak dotychczas niespotykany poziom wsparcia dla mikro- i małych firm z całej Polski. Szczególnie ważną informacją jest również to, że sięgnięcie po te środki nie wymaga od potencjalnego beneficjenta ani badań naukowych, ani skomplikowanych innowacji. W większości konkursów wystarczy wykonać stosunkowo nowoczesną inwestycję rozwojową. Nie bez znaczenia jest również fakt, że na razie zainteresowanie ogłaszanymi konkursami nie jest zbyt duże i zdecydowana większość składanych wniosków otrzymuje dofinansowanie.

DREWDOM - III Targi Budownictwa Drewnianego odbędą się w kwietniu w Krakowie

01.11.17

III Targi Budownictwa Drewnianego DREWDOM odbędą się w dniach 20-23. kwietnia 2018r. w Krakowie. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Dom Drewniany.

Archeolodzy badają średniowieczny drewniany trakt w Gniewie

01.07.16

W Gniewie (woj. pomorskie) trwają prace archeologiczne przy odkrytym w ubiegłym tygodniu średniowiecznym drewnianym trakcie.

Paged ma 100% akcji Paged Sklejka

01.10.10

Zarząd Paged poinformował o wykupieniu 0,09% akcji spółki Paged-Sklejka z siedzibą w Morągu od akcjonariuszy mniejszościowych tej spółki. Tym samym z dniem 9 września Paged S.A. stał się jedynym akcjonariuszem Paged-Sklejka S.A.