etransport.pl: Dwie ciężarówki zderzyły się koło Włocławka

15.09.14

Dwie osoby trafiły do szpitala w tym jedna w ciężkim stanie po wypadku w okolicach jeziora Łuba.więcej...

Kraków-remont ulicy Lipowskiego

01.10.13

4 października w związku z rozpoczynającym się remontem ul. Lipowskiego zostanie ona wyłączona z ruchu. Prace rozpoczną się od robót kanalizacyjnych, które poprzedzą roboty drogowe. Przewidywany termin realizacji od 4.10.2013 do 15.12.2013. W tym okresie ulica będzie wyłączona z ruchu na odcinku od Drożdżowej do Popiełuszki. W miarę możliwości zapewniony będzie dojazd do posesji.

Dynamiczny buspas

29.03.11

Dynamiczny buspasDynamicznie pasy autobusowe to rozwiązanie polegające na wydzieleniu buspasa na krótki czas potrzebny na przejazd autobusu. Stosowany jest w godzinach szczytu komunikacyjnego, usprawniając jazdę pojazdom komunikacji zbiorowej. Po przejeździe autobusu pas jezdni ponownie staje się ogólnodostępny.

Dynamiczne pasy autobusowe są aktywowane wówczas, gdy prędkość autobusu jest niższa od prędkości przyjętej jako ta niezbędna do pokonania odcinka pomiędzy przystankami zgodnie z rozkładem. Jeśli w wyniku pomiaru okaże się, że prędkość jest niższa od zakładanej, to system ITS uruchamia pulsujące światła typu LED, które są zamontowane w jezdni.

etransport.pl: Nowy Actros dla każdego kierowcy

22.05.12

Polska – To nie blef – Nowy Actros będzie dostępny dla wszystkich zainteresowanych Kierowców samochodów ciężarowych! Od 11 czerwca przez miesiąc na parkingach w całej Polsce Trakerzy będą mieli okazję zapoznać się z tym wyjątkowym pojazdem.

etransport.pl: PGT: Trzymamy rękę na pulsie

08.01.11

Z Tomaszem Burasiem, prezesem zarządu DHL Express Poland, rozmawia Elżbieta Haber.

etransport.pl: Ciężarówka zderzyła się z Fiatem

29.06.13

Dwie osoby są ranne.