etransport.pl: Dwie ciężarówki zderzyły się koło Włocławka

15.09.14

Dwie osoby trafiły do szpitala w tym jedna w ciężkim stanie po wypadku w okolicach jeziora Łuba.więcej...

Wrocław: nowe rozkłady jazdy

29.06.14

Od 28 czerwca w rozkładach jazdy wrocławskiej komunikacji miejskiej będą oznaczone wszystkie kursy pojazdów niskopodłogowych, zarówno autobusów, jak i tramwajów. Zmiana wejdzie w życie razem z wakacyjnymi rozkładami. Ma to ułatwić podróżowanie osobom niepełnosprawnym, starszym i rodzicom z wózkami dziecięcymi.

Bilans długiego weekendu

08.06.10

Bilans długiego weekenduPodczas długiego weekendu (2-6 czerwca) na polskich drogach w 527 wypadkach zginęły 43 osoby, a 671 zostało rannych. Od środy policja zatrzymała 2521 nietrzeźwych kierowców.

Było bezpieczniej niż w ubiegłym roku. W ciągu pięciu dni 2009 roku w 612 wypadkach zginęło 65 osób, a 801 zostało rannych. Policja zatrzymała wówczas 2683 kierowców prowadzących po spożyciu alkoholu.

Najwięcej wypadków miało miejsce w roku 2006, kiedy odnotowano aż 649 zdarzeń, 68 ofiar śmiertelnych i 892 osoby ranne. Cztery lata temu zatrzymano też bardzo wielu nietrzeźwych kierowców - aż 3379 osób.

Przekazanie zarządzania drogą nr 975

29.09.10

Przekazanie zarządzania drogą nr 975Gmina Chełmiec na jakiś czas przejmie zarządzanie uszkodzonym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 975. Na zabezpieczenie osuwiska i odbudowę odcinka drogi otrzymał 30 tys. zł dotacji z budżetu województwa małopolskiego.

Sejmik zdecydował dzisiaj o przekazaniu uszkodzonego przez powódź odcinka drogi wojewódzkiej nr 975 w zarząd gminy Chełmiec. Problem z tym odcinkiem drogi pojawił się w czasie majowo-czerwcowych powodzi spowodowanych obfitymi opadami. To wtedy pojawiły się liczne osuwiska w okolicach miejscowości Kurów, które spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu, a nawet całkowicie uniemożliwiając przejazd. Gmina zawnioskowała do Zarządu Dróg Wojewódzkich, aby jak najszybciej i w trybie awaryjnym podjąć interwencję, wykonać prace zabezpieczające i przywrócić przejezdność drogi.

etransport.pl: Siódemka przynosi szczęście w miłości

15.02.13

Nieczęsto spotyka się kobietę pracującą jako kurier, a jeszcze rzadziej małżeństwo kurierów. Ona w tym zawodzie pracuje od dwóch lat, on – od sześciu. Małżeństwem są od trzech, a to co ich połączyło, to Siódemka.

Ostateczne decyzje dla Augustowa i Wasilkowa

15.02.10

Ostateczne decyzja dla Augustowa i WasilkowaDecyzje środowiskowe dla obwodnicy Augustowa przez Raczki i dla wstrzymanej obwodnicy Wasilkowa stały się ostateczne. W obu przypadkach nie było odwołań.

Kolejnym krokiem przy budowie obwodnicy Augustowa będzie teraz ogłoszenie przetargu na wykonawcę inwestycji w systemie "projektuj i buduj". GDDKiA chce ogłosić ten przetarg w połowie tego roku.

Po jego przeprowadzeniu będzie można podpisać jedną umowę:
- na wykonanie projektu budowlanego obwodnicy,
- uzyskanie zgody na realizację inwestycji drogowej,
- budowę obwodnicy do 2014 roku.

Kiedy decyzja środowiskowa dla obwodnicy Wasilkowa stała się ostateczna białostocki oddział GDDKiA wystąpił do wojewody z wnioskiem o zmianę pozwolenia na budowę. Intencją inwestora jest wznowienie budowy obwodnicy Wasilkowa, według poprawionego projektu, w marcu tego roku.