IKEA opublikowała wyniki finansowe za rok 2014

29.01.15

IKEA opublikowała oficjalne wyniki finansowe za rok obrotowy 2013/2014. Szwedzki koncern kolejny raz zwiększył przychody, które sięgnęły 29,3 mld euro.więcej...

Lasy Państwowe testują nowy sposób wydawania drewna klientom

08.05.13

Jak ułatwić i usprawnić wydawanie drewna klientom odbierającym jego duże ilości tak, aby było to korzystne rozwiązanie i dla sprzedającego, i dla kupującego? Rozmawiali o tym w Nadleśnictwie Pniewy przedstawiciele regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Pile, Poznaniu, Szczecinie i Zielonej Górze z Jędrzejem Kasprzakiem, prokurentem w firmie Kronopol. Jednocześnie przeprowadzono testy proponowanej metody.

Michałowski: Ceny drewna w Polsce sztucznie winduje system sprzedaży

15.06.13

Ceny drewna w ciągu ostatnich kilku lat wzrosły o połowę. Według przedsiębiorców, wywindował je system sprzedaży tego surowca, który polega na organizacji aukcji drewna przez Lasy Państwowe – nie preferuje on klientów długoterminowych, a sztucznie podnosi jego ceny. Dlatego przedsiębiorcy postulują zmiany w obecnych regulacjach.

Tapicerzy pracują bez stresu?

01.02.12

Amerykański portal z ofertami pracy CareerCast opublikował listę najbardziej i najmniej stresujących zawodów. Jak się okazuje do najmniej stresujących zajęć należy tapicerstwo meblowe.

111. Zjazd Polskiego Towarzystwa Leśnego

15.09.11

"Lasy Polski, Europy i świata" to hasło tegorocznego zjazdu delegatów oddziałów PTL, zorganizowanego przez oddział warszawski towarzystwa, przy współpracy RDLP w Warszawie oraz Instytutu Badawczego Leśnictwa. Spotkanie, które trwało od 8 do 10 września, zdominowały takie tematy, jak przyszłość lasów i leśnictwa, strategia działania oraz trendów i uwarunkowań badań leśnych. Prezentowali je przedstawiciele władz leśnych oraz nauki leśnej.

Dom dla seniora – najlepsze udogodnienia

22.02.18

Zbyt wysokie stopnie, utrudniony dostęp do szafek, zacinające się szuflady. W domach seniorów kłopotliwych miejsc może być wiele, dlatego projektanci systemów meblowych powinni pamiętać o osobach w podeszłym wieku.