Koncepcje obwodnicy Sośnicowic

15.02.10

Koncepcje obwodnicy SośnicowicUmowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach a Biurem Projektów A-Propol S. C. w Gliwicach na opracowanie wielowariantowej koncepcji lokalizacji obwodnicy Sośnicowic została podpisana.

Propozycje przebiegu obwodnicy powstaną do października br. za ponad 190 tys. zł.

Sośnicowice to miasto w powiecie gliwickim. Przez rynek miasteczka biegnie droga wojewódzka nr 408 z Gliwic do Kędzierzyna-Koźla. Tu zaczyna swój bieg także droga nr 919, która prowadzi do Raciborza oraz droga lokalna prowadząca przez Łany Wielkie do gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.więcej...

etransport.pl: WITD: Za "kółko" po alkoholu

15.01.13

W dniu 10.01.2013r. Inspektorzy Transportu Drogowego z Oddziału Terenowego w Gnieźnie, pełniąc obowiązki służbowe w miejscowości Mielno, na 119 km drogi krajowej nr 5, zatrzymali do kontroli pojazd członowy składający się z ciągnika siodłowego i naczepy należących do polskiego przewoźnika.

etransport.pl: VAT zabije polskie porty?

15.02.11

23-procentowy VAT na usługi portowe może zabić polskie firmy - przekonuje morska branża. - To prosta droga do bankructwa i utraty miejsc pracy - ocenia Rafał Zachorski z Rady Interesantów Portu Szczecin-Świnoujście. To zrzeszenie prawie 40 największych podmiotów działających na terenie zachodniopomorskich portów.

etransport.pl: Kupujesz felgi? Dobierz je z profesjonalnym konfiguratorem

29.05.12

Felgi powinny zapewnić bezpieczeństwo, dlatego należy korzystać ze sprawdzonych źródeł przy ich doborze.

etransport.pl: Konkurs fotograficzny Dachser

08.07.13

Dachser, działający globalnie operator logistyczny organizuje konkurs fotograficzny. W rywalizacji o iPady i inne nagrody mogą wziąć wszyscy, którym uda się zrobić zdjęcie z ciężarówką Dachser lub Azkar.

etransport.pl: Instruktor bez prawa jazdy

22.07.10

Instruktorka i właścicielka jednej ze szkół nauki jazdy z Olsztyna straciła prawo jazdy. Powód - w ciągu roku uzbierała ponad 24 punkty karne.