Kurs brakarski drewna okrągłego dla tartaczników i przedsiębiorców leśnych - wrzesień 2015r.

01.08.15

Portal Drewno.pl oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest Consulting Center zapraszają na kolejną edycję "Kursu brakarzy drewna okrągłego dla tartaczników i przedsiębiorców leśnych"więcej...

42 mln euro kary za zmowy cenowe na rynku płyt drewnopochodnych

22.09.11

Glunz, Pfleiderer, Kronoply i Rauch ukarane za zmowę cenową. Niemiecki Federalny Urząd Antymonopolowy nałożył na czterech producentów płyt drewnopochodnych grzywny w łącznej 42 mln euro.

Urząd Ochrony Zabytków: Są pieniądze na renowację drewnianych chałup w Chochołowie

01.12.15

Urząd Ochrony Zabytków apeluje do właścicieli popadających w ruinę zabytkowych drewnianych chałup w Chochołowie, by sięgali po fundusze na renowacje. W budżecie województwa jest 6 mln zł na ten cel, jest też możliwość sięgnięcia po fundusze unijne.

Pfleiderer MFP partnerem projektu Laboratorium Przyszłości

08.12.12

29 listopada 2012r. zainaugurowana została kolejna odsłona projektu Laboratorium Przyszłości: RAZEM/OSOBNO. Marka MFPÂŽ firmy Pfleiderer została partnerem projektu realizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Podczas budowy ekspozycji, architekt Jakub Szczęsny w inspirujący sposób wykorzystał drewnopochodne płyty budowlane MFPÂŽ.

Szkolenia finansowane z Unii Europejskiej: drwal, harwester, biomasa

08.12.13

Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest Consulting Center zaprasza na profesjonalne szkolenia dofinansowane w 80% z Unii Europejskiej. Absolwenci dostają certyfikaty ukończenia kursu w trzech wersjach językowych.

Standrew: Wyniki finansowe

22.02.18

Standrew SA przedstawił wyniki za ostatni kwartał 2017r. W minionym roku spółka zanotowała istotny wzrost sprzedaży.