Kurs brakarski drewna okrągłego dla tartaczników i przedsiębiorców leśnych - wrzesień 2015r.

01.08.15

Portal Drewno.pl oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego Forest Consulting Center zapraszają na kolejną edycję "Kursu brakarzy drewna okrągłego dla tartaczników i przedsiębiorców leśnych"więcej...

Konferencja: Lasy XXI wieku - stan, cele i zadania

22.11.11

rawie 200 osób wzięło udział w konferencji "Lasy XXI wieku – stan, cele i zadania", która odbyła się 18 listopada w Auli Collegium Biologiae Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Głównym organizatorem imprezy była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Była to kolejna inicjatywa olsztyńskich leśników związana z obchodami Międzynarodowego Roku Lasów.

Białoruska spółka szuka generalnego wykonawcy fabryki kartonu trójwarstwowego

01.03.11

Spółka akcyjna „Belorusskije oboi" przeprowadzi nieograniczony przetarg na wyłonienie generalnego wykonawcy obiektu produkcyjnego kredowanego i niekredowanego kartonu trójwarstwowego, o mocy produkcyjnej 200 tys. ton rocznie.

Spada zużycie biomasy w energetyce

08.06.17

Tylko w pierwszym kwartale tego roku zanotowaliśmy spadek produkcji energii elektrycznej z tego paliwa o 30 proc. Jakie są tego przyczyny?

KPPD: Wzrost wartości zakupów drewna

08.07.14

Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego poinformowało o umowach surowcowych zawartych z Lasami Państwowymi na drugie półrocze 2014r.

Okna i drzwi pełne papierosów

15.05.12

Udaremniono przemyt papierosów ukrytych w drewnianych ramach okiennych i skrzydłach drzwiowych w transporcie z Białorusi - poinformowała Izba Celna w Białymstoku.