Sklejka szalunkowa JAF Form

01.10.18

Sklejka szalunkowa JAF! Konkurencja dla sklejki brzozowej, bijąca na głowę jakością sklejkę chińską topolową. Wytrzymała sklejka szalunkowa JAF Form jest produkowana z drewna akacji, kauczukowca oraz eukaliptusa. Połączone warstwami tworzą sklejkę, która czerpie z każdego gatunku to, co najlepsze!więcej...

Unibep wybuduje budynek modułowy w Szwecji

29.01.17

Unibep SA wchodzi na nowy rynek. Spółka podpisała pierwszą umowę na realizację budynku modułowego w Szwecji. Dotychczas spółka budowała głównie w Norwegii.

Konserwacja i pielęgnacja okien - jakie grzechy popełniamy?

01.02.11

Nowoczesne okna z PCW lub drewna – z okuciem obwiedniowym i szybą zespoloną – to w Polsce już standard. I choć praktycznie każdy nowy budynek i większość remontowanych takie okna posiada, próżno szukać użytkowników, którzy potrafią je właściwie pielęgnować. Jakie błędy najczęściej popełniamy i jak ich unikać, wyjaśnia Janusz Grześkowiak, szef działu doradztwa technicznego firmy Winkhaus.

Lakierowanie drewna krok po kroku

22.01.13

Drewno, ze względu na swój niepowtarzalny urok i styl, jest materiałem często wykorzystywanym zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domów. Chcąc zachować deski elewacyjne czy meble w dobrym stanie przez wiele lat, należy odpowiednio o nie zadbać. Jednym ze sposobów jest ich lakierowanie.

Projekt założeń do zmiany ustawy o lasach wycofany?

08.04.11

Jak informuje Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego projekt założeń do zmiany ustawy o lasach został przez Ministra Środowiska wycofany.

Poldan, Biomass Energy Project i Black Pearl planują wspólną inwestycję

22.10.16

Giełdowa spółka Biomass Energy Project SA zajmująca się m.in. zakładaniem plantacji drzew szybkorosnących z gatunku paulownia, poinformowała o planach dotyczących inwestycji związanej z przerobem drewna.