NPPDL na Mazowszu

01.03.10

NPPDL na MazowszuW tym roku na modernizację dróg na Mazowszu rząd przeznaczył 92,5 mln zł, czyli o 30 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. Do tej pory zatwierdzono dofinansowanie dla 70 projektów, jednak mogą do nich dołączyć kolejne inwestycje.

Środki zaoszczędzone na przetargach zostaną przeznaczone na wsparcie następnych projektów z listy zakwalifikowanych przedsięwzięć. Oszczędności z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2010 nie będą wykorzystane na wykonanie dodatkowych robót w ramach inwestycji. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie pisemne oświadczenie wnioskodawcy, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane i rozliczone do 31 grudnia 2010 roku.

***

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania.więcej...

Rozbudowa drogi nr 223

01.04.12

Kończą się prace projektowe związane z pierwszym etapem rozbudowy drogi łączącej Bydgoszcz z węzłem na trasie S5 w Białych Błotach. Wkrótce ruszą roboty przy skrzyżowaniu z Czerską. Następny etap to budowa drugiej jezdni poza terenem zabudowanym.

Część tej drogi została zmodernizowana dwa lata wcześniej. - Teraz zamierzamy zabrać się za kolejny odcinek przy skrzyżowaniu z Czerską - wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik. - Właśnie kończą się prace nad projektem. Pasy ruchu zostaną posegregowane, czyli powstanie tak zwane skrzyżowanie skanalizowane. Wcześniejsze plany związane z budową ronda w tym miejscu nie zyskały akceptacji GDDKiA. Podobnie było z propozycją, którą zyskała akceptację gminy Białe Błota związaną z zainstalowaniem w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Liczymy jednak, że wprowadzenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo od strony Bydgoszczy, dobudowanie chodników i zjazdów oraz dwóch wysepek dzielących pasy ruchu poprawi bezpieczeństwo i płynność jazdy.

etransport.pl: Warszawa: Zamkną pół mostu, wiadukty

22.07.13

Od weekendu sporo utrudnień na ulicach. Zamknięte zostaną dwie kolejne estakady na Trasie Łazienkowskiej, a most zostanie zwężony. Z powodu remontu torowiska nie pojedziemy al. Lotników.

etransport.pl: Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 9

22.05.12

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania Przeglądu Tygodniowego Pracujwlogistyce.pdf nr 9 (27), w którym polecamy m.in. wywiad z Januszem Wojtasem członkiem zarządu Poczty Polskiej na temat wpływu dygitalizacji na rynek usług pocztowych i kurierskich.

Uwaga burze!

01.08.13

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji informuje o możliwościach wystąpienia burz z gradem w województwach: warmińsko-mazurskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim oraz śląskim.

etransport.pl: Cena ropy? Nie do przewidzenia

22.03.11

Ceny ropy naftowej, a co za tym idzie benzyny na stacjach benzynowych drastycznie wzrosły. Czy interwencja sił koalicyjnych w Libii jeszcze pogorszy sytuację? - Zupełnie nie jesteśmy w stanie przewidywać najbliższych dni - ocenił ekonomista Ryszard Petru.