NPPDL na Mazowszu

01.03.10

NPPDL na MazowszuW tym roku na modernizację dróg na Mazowszu rząd przeznaczył 92,5 mln zł, czyli o 30 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. Do tej pory zatwierdzono dofinansowanie dla 70 projektów, jednak mogą do nich dołączyć kolejne inwestycje.

Środki zaoszczędzone na przetargach zostaną przeznaczone na wsparcie następnych projektów z listy zakwalifikowanych przedsięwzięć. Oszczędności z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2010 nie będą wykorzystane na wykonanie dodatkowych robót w ramach inwestycji. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie pisemne oświadczenie wnioskodawcy, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane i rozliczone do 31 grudnia 2010 roku.

***

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania.więcej...

Taniej na A2

15.05.12

Od soboty (12 maja) na odcinku autostrady A2 między Strykowem i Koninem obowiązują niższe stawki opłat za  przejazd. Za każdy kilometr kierowcy samochodów osobowych płacą 10 groszy, a motocykliści - 5 groszy. To połowa obowiązujących dotychczas stawek.

Pokonanie tego odcinka kosztuje niecałe 10 zł w przypadku samochodów osobowych i 5 zł w przypadku motocyklistów. W przyszłym miesiącu takie same stawki zaczną obowiązywać również na autostradzie A4 między Bielanami Wrocławskimi a Sośnicą. Teraz przejazd na tym odcinku jest bezpłatny.

- Od 1 czerwca uruchamiamy opłaty na 164-kilometrowym odcinku autostrady A4. Przejazd całym fragmentem będzie kosztował 16 złotych - informuje Krzysztof Gorzkowski z firmy Kapsch Telematic Services, operatora systemu elektronicznych opłat viaTOLL. 

etransport.pl: Wypadek busa pod Włoszczową

08.01.13

Cztery osoby zostały ranne w wyniku wypadku busa, do którego doszło dziś ok. godz. 11.40 w miejscowości Belina (pow. włoszczowski).

Europejczycy zadowoleni z transportu publicznego, ale…

22.06.14

Ponad 2/3 obywateli Unii Europejskiej jest zadowolonych z miejskiego transportu publicznego, jednak nie na tyle, aby z niego regularnie korzystać. Komisja Europejska opublikowała  w ubiegłym tygodniu (11 czerwca br.) wyniki sondażu Eurobarometru na temat transportu miejskiego. Wynika z niego, że prawie 70 proc. Europejczyków jest zadowolonych z transportu publicznego, choć liczby różnią się w całej UE od 31 do 88 proc. Ponadto, tylko 32 proc. obywateli korzysta z transportu publicznego co najmniej raz w tygodniu. Prawie 25 proc. nigdy tego nie robi.

etransport.pl: PGT: Jeźdźcy bez głowy

01.04.10

Policja, wspólnie z Najwyższą Izbą Kontroli skontrolowały jesienią 2009 r. kierowców 4128 autobusów i 4780 samochodów ciężarowych.

etransport.pl: Rusza ogólnopolski program ważenia samochodów ciężarowych

08.11.10

Poprawa stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, ochrona stanu technicznego dróg krajowych i wyeliminowanie nieuczciwej konkurencji w transporcie drogowym to główne cele nowego programu wprowadzanego w życie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz Inspekcję Transportu Drogowego.