NPPDL na Mazowszu

01.03.10

NPPDL na MazowszuW tym roku na modernizację dróg na Mazowszu rząd przeznaczył 92,5 mln zł, czyli o 30 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. Do tej pory zatwierdzono dofinansowanie dla 70 projektów, jednak mogą do nich dołączyć kolejne inwestycje.

Środki zaoszczędzone na przetargach zostaną przeznaczone na wsparcie następnych projektów z listy zakwalifikowanych przedsięwzięć. Oszczędności z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2010 nie będą wykorzystane na wykonanie dodatkowych robót w ramach inwestycji. Warunkiem otrzymania dofinansowania będzie pisemne oświadczenie wnioskodawcy, że przedsięwzięcie zostanie zrealizowane i rozliczone do 31 grudnia 2010 roku.

***

Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 to rządowy projekt, którego celem jest podniesienie standardu dróg lokalnych oraz bezpieczeństwa ich użytkowania.więcej...

etransport.pl: Zmiany w ruchu na przejściu granicznym w Bezledach

08.08.12

Kierowcy zamierzający przekroczyć polsko-rosyjskie przejście graniczne w Bezledach muszą przygotować się na zmianę organizacji ruchu.

etransport.pl: OCRK odzyska Twoje pieniądze od viaTOLL

15.10.12

Trzy miesiące temu minął okrągły rok od kiedy w Polsce funkcjonuje elektroniczny system poboru opłat viaTOLL – zastępujący dotychczasowy system winietowy.

etransport.pl: WITD: Pijany kierowca

15.07.10

W dniu 12 lipca 2010 r. inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wlkp., Oddziału Wydziału Inspekcji w Słubicach , na drodze krajowej nr 2, w pobliżu miejscowości Świecko dokonali zatrzymania zespołu pojazdów należącego do przedsiębiorcy ukraińskiego.

etransport.pl: Kierowca ciężarówki zapobiegł tragedii, sam został ranny

22.05.11

45-letni kierowca ciężarówki, który w piątek rano przejeżdżał przez wieś Świniary niedaleko Solca-Zdroju (Świetokrzyskie), przytomnym zachowaniem uchronił innego kierowcę od tragedii. Sam został ranny, jest w szpitalu.

Zmiany ruchu w Katowicach

15.03.13

Od 18 marca w Katowicach na ul. 3 Maja będzie obowiązywała zmieniona czasowa organizacja ruchu.