etransport.pl: Wyróżnienie dla Hellmann Worldwide Logistics Polska

22.06.10

Wyróżnienie dla Hellmann Worldwide Logistics Polska w międzynarodowym konkursie Hellman’a zorganizowanym przez Global Marketing Board.więcej...

etransport.pl: Baza eksploatacyjna według uznania

22.07.12

Na mocy rozporządzenia 1071/2009 każdy przewoźnik dysponujący licencją krajową lub/i wspólnotową na transport drogowy rzeczy lub przewóz osób ma obowiązek posiadać rzeczywista i stałą siedzibę swojego przedsiębiorstwa.

etransport.pl: WITD: Kontrola autobusu

29.07.10

W dniu 23 lipca 2010 r. do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu drogowego w Olsztynie wpłynęło telefoniczne zawiadomienie jednej z pasażerek autobusu wykonującego przewóz regularny na linii Białystok – Gdańsk, które dotyczyło fatalnych warunków przewozu pasażerów oraz złego stanu technicznego autobusu.

etransport.pl: Superkurier z TNT Express

29.09.12

29 września obchodzimy Dzień Kuriera i Przewoźnika. To święto jest doskonałą okazją by promować nie tylko profesjonalizm transportowców, ale również ich postawę obywatelską. Michał Augustyniak, kurier TNT Express z Warszawy, łączy obie te wartości.

Dynamiczny buspas

29.03.11

Dynamiczny buspasDynamicznie pasy autobusowe to rozwiązanie polegające na wydzieleniu buspasa na krótki czas potrzebny na przejazd autobusu. Stosowany jest w godzinach szczytu komunikacyjnego, usprawniając jazdę pojazdom komunikacji zbiorowej. Po przejeździe autobusu pas jezdni ponownie staje się ogólnodostępny.

Dynamiczne pasy autobusowe są aktywowane wówczas, gdy prędkość autobusu jest niższa od prędkości przyjętej jako ta niezbędna do pokonania odcinka pomiędzy przystankami zgodnie z rozkładem. Jeśli w wyniku pomiaru okaże się, że prędkość jest niższa od zakładanej, to system ITS uruchamia pulsujące światła typu LED, które są zamontowane w jezdni.

Grudziądz: oferty na remont gruntówek

01.02.12

Grudziądz: oferty na remont gruntówekDo ogłoszonego przez Zarząd Dróg Miejskich przetargu na remonty nawierzchni dróg gruntowych w granicach administracyjnych Grudziądza w 2012 r. przystąpiły 4 przedsiębiorstwa. Najtańsza oferta opiera na kwotę 23,94 zł za modernizację 1 m kw., natomiast najdroższa wyniosła 86,10 zł za 1 m kw.