etransport.pl: Wyróżnienie dla Hellmann Worldwide Logistics Polska

22.06.10

Wyróżnienie dla Hellmann Worldwide Logistics Polska w międzynarodowym konkursie Hellman’a zorganizowanym przez Global Marketing Board.więcej...

etransport.pl: Miesięcznik Ciężarówki marzec 2013

22.03.13

Spis treści numeru :

Poszukiwany kierowca passata

08.03.13

W ubiegłym tygodniu we wtorek około godziny 15 na terenie Centrum Handlowego Panorama przy ul. Górczyńskiej w Gorzowie kierowca volkswagena uderzył w inne auto i uciekł.

etransport.pl: Nowe silniki gazowe do samochodów ciężarowych i autobusów

01.10.10

Nowa generacja silników, które mogą być zasilane zarówno biogazem, jak i gazem ziemnym, oferuje osiągi zbliżone do osiągów silników wysokoprężnych. Silniki są zoptymalizowane pod kątem zastosowania w pojazdach dystrybucyjnych, śmieciarkach i autobusach miejskich i dostępne w wielu konfiguracjach. Ich modułowa budowa, będą charakterystyczną cechą Scania, ułatwia obsługę techniczną i dystrybucję części, a także zapewnia niskie koszty eksploatacji i dużą trwałość.

etransport.pl: Zza kierownicy przed monitor – z jakim rezultatem?

08.08.13

Zawodowi kierowcy sprawdzają swoje umiejętności na konsoli.

Nawierzchnie długowieczne i odporne na deformacje cz. I

22.11.11

Nawierzchnie długowieczne i odporne na deformacje cz. IPrzemiany polityczne przełomu lat 1989/1990 i za tym idący koniec gospodarki centralnie sterowanej pobudziły powstanie wielu przedsiębiorstw. Okazało się wówczas, że transport mas towarów przeniósł się z kolei na drogi. Wjechało na nie dużo pojazdów ciężarowych, pojawiły się też nowe ich rodzaje, jak typu super singles. Przeciążone ładunkami pojazdy poruszały się bez żadnej kontroli. Ciężki transport zaczął agresywnie oddziaływać na drogi niszcząc je w szybkim tempie.