etransport.pl: Wyróżnienie dla Hellmann Worldwide Logistics Polska

22.06.10

Wyróżnienie dla Hellmann Worldwide Logistics Polska w międzynarodowym konkursie Hellman’a zorganizowanym przez Global Marketing Board.więcej...

WMA – ekologia i rozsądek

29.04.11

WMA – ekologia i rozsądekPaństwa Europy Zachodniej w wyniku dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego bezpowrotnie utraciły wiele cennych walorów przyrodniczych oraz doprowadziły do zmian w prawidłowym funkcjonowaniem ekosystemów. W tym odniesieniu państwa Europy Środkowej i Wschodniej, pomimo pewnego opóźnienia technicznego i technologicznego, paradoksalnie znalazły się w dobrej sytuacji jeśli chodzi o ekologię – twierdzi dr inż. Jan Król z Politechniki Warszawskiej. I dodaje, że Polska w ochronie środowiska może jeszcze wiele wygrać. Jak jednak chronić przyrodę nie ograniczając równocześnie tempa inwestycji infrastruktury drogowej? Rozwiązań tego problemu poszukuje nauka, na przykład w prowadzonym obecnie projekcie badawczym MMAC.

Postępy w realizacji PO IiŚ

22.06.12

20 czerwca w Warszawie odbyło się posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Infrastruktura i Środowisko, podczas którego podsumowano realizację programu w ubiegłym roku, obecny stan wdrażania oraz przykłady dobrych praktyk.

W zeszłym roku dokonano dwóch zmian Programu Infrastruktura i Środowisko. W sierpniu podniesiono poziom dofinansowania w VII priorytecie Transport przyjazny środowisku, a w grudniu dodane zostały środki z krajowej rezerwy wykonania i dostosowania technicznego o łącznej wysokości ponad 424,3 mln euro. Uwzględniono również zmiany odnoszące się do Strategii Europa 2020 oraz Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego.

W sierpniu zaktualizowano również listę projektów indywidualnych w Programie. Na liście podstawowej obecnie znajduje się na 347 projektów o szacowanej wartości unijnego dofinansowania 86 mld zł. W trybie konkursowym podpisano łącznie 1120 umów o wartości dofinansowania bliskiej 19 mld zł. W najbliższym czasie (7 września 2012 r.) planowany jest nabór w Działaniu 4.1 Wsparcie systemów zarządzania środowiskowego.

etransport.pl: Rekordowe wyniki UPS

08.02.12

UPS osiągnął rekordowy poziom całorocznego zysku na akcję. Głównym źródłem wzrostu jest amerykański rynek przesyłek krajowych.

Kraków: zmiany na rondzie Czyżyńskim

08.04.14

W sobotę (5 kwietnia) między rondem Mogilskim a placem Centralnym wprowadzona zostanie kolejna czasowa zmiana organizacji ruchu. Jej wprowadzenie ma związek z postępem robót i jest niezbędne do zakończenia prac między rondem Mogilskim a rondem Czyżyńskim do końca sierpnia tego roku.

Miasto i Transport 2014

01.04.14

W ubiegłym tygodniu na Politechnice Warszawskiej odbyła się VII Konferencja Naukowo-Techniczna MIASTO I TRANSPORT.