Lubuskie: 37 mln na remonty po powodzi

29.06.10

Lubuskie: 37 mln na remonty po powodziW województwie lubuskim pomoc w odbudowie obiektów zniszczonych po powodzi otrzyma 16 jednostek samorządowych. MSWiA przyznało regionowi 37,3 mln zł.

Pierwszą promesę otrzyma gmina Czerwieńsk. Będzie to kwota 3,1 mln zł. Pomoc jest efektem wniosku opracowanego na podstawie dokumentacji zebranej przez samorządy województwa lubuskiego. Jest ona przeznaczona na remont i odbudowę obiektów komunalnej infrastruktury technicznej zniszczonej przez powódź w maju i czerwcu.

Największa kwota dotacji - 10 mln zł zostanie przekazana dlasamorządu województwa lubuskiego. Kolejne dotacje to: 7,2 mln zł dla powiatu nowosolskiego, 5,2 mln dla gminy Siedlisko, 3,5 mln dla powiatu gorzowskiego, 3,1 mln dla gminy Czerwieńsk, 2,3 mln dla Sulechowa, 1,8 mln dla Słubic, 910 tys. dla gminy Trzebiechów. Dotację otrzymają również miasto i gmina Krosno Odrzańskie, Bytom Odrzański, Słońsk, Krzeszyce, powiat zielonogórski, gminy Górzyca, Kostrzyn i Bojadła.więcej...

etransport.pl: Utrudnienia na A2

08.04.10

Aż do wakacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamknęła węzeł Emilia na autostradzie A2.

etransport.pl: Ciężarówka w rowie, zablokowana droga krajowa 27

29.01.11

Po wypadku ciężarówki zablokowana jest droga krajowa nr 27 w pobliżu Zielonej Góry. Ruch został wstrzymany po tym jak samochód ciężarowy wpadł do rowu i blokuje część jezdni.

Ochrona płazów w inwestycjach drogowych

15.12.11

Ochrona płazów w inwestycjach drogowych„Poradnik ochrony płazów. Ochrona dziko żyjących zwierząt w projektowaniu inwestycji drogowych. Problemy i dobre praktyki”, autorstwa Rafała T. Kurka, Mariusza Rybackiego i Marka Sołtysiaka, to kompendium wiedzy w zakresie metod ochrony płazów na poszczególnych etapach planowania i realizacji inwestycji drogowych. Napisana w oparciu o doświadczenia własne oraz bogaty dorobek europejskich sąsiadów. To pierwsza w Polsce książka tak szczegółowo omawiająca wpływ inwestycji liniowych na płazy i sposoby przeciwdziałania niekorzystnym zjawiskom z tym związanym.

etransport.pl: Dwa razy droższe mandaty

15.07.12

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h, zaparkowanie auta na kopercie lub przejazd na czerwonym świetle może już niedługo kosztować kierowcę nawet 1 tys. zł.- informuje "Rzeczpospolita".

Projekt ustawy o wyrobach budowlanych

15.05.14

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o wyrobach budowlanych oraz ustawy Prawo budowlane, przedłożony przez ministra infrastruktury i rozwoju.