Lubuskie: 37 mln na remonty po powodzi

29.06.10

Lubuskie: 37 mln na remonty po powodziW województwie lubuskim pomoc w odbudowie obiektów zniszczonych po powodzi otrzyma 16 jednostek samorządowych. MSWiA przyznało regionowi 37,3 mln zł.

Pierwszą promesę otrzyma gmina Czerwieńsk. Będzie to kwota 3,1 mln zł. Pomoc jest efektem wniosku opracowanego na podstawie dokumentacji zebranej przez samorządy województwa lubuskiego. Jest ona przeznaczona na remont i odbudowę obiektów komunalnej infrastruktury technicznej zniszczonej przez powódź w maju i czerwcu.

Największa kwota dotacji - 10 mln zł zostanie przekazana dlasamorządu województwa lubuskiego. Kolejne dotacje to: 7,2 mln zł dla powiatu nowosolskiego, 5,2 mln dla gminy Siedlisko, 3,5 mln dla powiatu gorzowskiego, 3,1 mln dla gminy Czerwieńsk, 2,3 mln dla Sulechowa, 1,8 mln dla Słubic, 910 tys. dla gminy Trzebiechów. Dotację otrzymają również miasto i gmina Krosno Odrzańskie, Bytom Odrzański, Słońsk, Krzeszyce, powiat zielonogórski, gminy Górzyca, Kostrzyn i Bojadła.więcej...

etransport.pl: Brutalny napad na pracownicę firmy kurierskiej

22.09.12

Zaatakowali ją gazem, wywlekli z samochodu, a na koniec okradli. Małopolscy policjanci zatrzymali 18- i 22-latka podejrzanych o napad na pracownicę firmy kurierskiej.

"Nie testuj prędkości na rodzinie"

01.07.10

W związku z wakacyjnymi wyjazdami ruszyła kampania społeczna Ministerstwa Infrastruktury i Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pod hasłem „Nie testuj prędkości na rodzinie. Włącz Myślenie”.

Podstawową przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Dlatego głównymi założeniami kampanii są: zwrócenie uwagi publicznej na problem zagrożeń, jakie stwarza zbyt szybka jazda, wywołanie publicznej dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przede wszystkim budowa postawy społecznej nieakceptującej łamania przepisów.

Przez całe lato prowadzone będą działania zapewniające dotarcie do kierowców i ich rodzin w celu zwiększenia świadomości na temat bezpieczeństwa podczas jazdy.

Kampania skoncentrowana jest w mediach (portale internetowe i stacje radiowe), plakaty z hasłem pojawiły się na stacjach benzynowych, a uzupełnieniem mają być działania promocyjne podczas akcji „Lato z radiem” w 20 miejscowościach w całym kraju.

Źródło: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Przygotowania do nowych inwestycji w Dziwnowie

01.08.13

Gmina Dziwnów przebuduje ulice Słowackiego i Wybrzeża Kościuszki, które w przebiegu przez tę miejscowość stanowią część drogi wojewódzkiej nr 102 Międzyzdroje-Kołobrzeg. W ramach porozumienia Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich przekaże gminie dokumentację techniczną.

Bezpieczeństwo motocyklistów

15.07.11

Bezpieczeństwo motocyklistówZe wstępnych danych zgromadzonych przez funkcjonariuszy Biura Ruchu Drogowego KGP wynika, że od początku wakacji na polskich drogach doszło do 151 wypadków z udziałem motocyklistów. W tych zdarzeniach śmierć poniosło w sumie 19 osób – 13 kierujących jednośladem i 6 pasażerów. Rannych zostało 167 osób.

Tych wypadków można by uniknąć gdyby kierujący, zarówno motocyklami, jak i samochodami, wykazali się zdrowym rozsądkiem i poszanowaniem przepisów ruchu drogowego. Wyprzedzanie w niedozwolonych miejscach, na trzeciego, zbyt szybka i brawurowa jazda – to najczęstsze grzechy motocyklistów, które prowadzą do wypadków.

Studia podyplomowe Inżynieria Ruchu Drogowego

08.07.11

Instytut Inżynierii Drogowej i Kolejowej, Katedra Budowy Dróg i Inżynierii Ruchu Politechniki Krakowskiej kształci w zakresie inżynierii ruchu drogowego w ramach dwusemestralnych studiów podyplomowych. Obecnie rozpoczęła się rekrutacja słuchaczy na czwartą edycję studiów.
Zajęcia rozpoczną się w marcu 2012 r.. Szczegółowe informacje o studiach a także wymagane dokumenty i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej studiów www.spird.pk.edu.pl.