Lubuskie: 37 mln na remonty po powodzi

29.06.10

Lubuskie: 37 mln na remonty po powodziW województwie lubuskim pomoc w odbudowie obiektów zniszczonych po powodzi otrzyma 16 jednostek samorządowych. MSWiA przyznało regionowi 37,3 mln zł.

Pierwszą promesę otrzyma gmina Czerwieńsk. Będzie to kwota 3,1 mln zł. Pomoc jest efektem wniosku opracowanego na podstawie dokumentacji zebranej przez samorządy województwa lubuskiego. Jest ona przeznaczona na remont i odbudowę obiektów komunalnej infrastruktury technicznej zniszczonej przez powódź w maju i czerwcu.

Największa kwota dotacji - 10 mln zł zostanie przekazana dlasamorządu województwa lubuskiego. Kolejne dotacje to: 7,2 mln zł dla powiatu nowosolskiego, 5,2 mln dla gminy Siedlisko, 3,5 mln dla powiatu gorzowskiego, 3,1 mln dla gminy Czerwieńsk, 2,3 mln dla Sulechowa, 1,8 mln dla Słubic, 910 tys. dla gminy Trzebiechów. Dotację otrzymają również miasto i gmina Krosno Odrzańskie, Bytom Odrzański, Słońsk, Krzeszyce, powiat zielonogórski, gminy Górzyca, Kostrzyn i Bojadła.więcej...

etransport.pl: Niebezpieczny wypadek

15.08.13

Rowerzysta wpadł pod cysternę.

etransport.pl: Fotoradar tam, gdzie potrzebny

29.09.10

Kolejna nowelizacja przepisów o ruchu drogowym przygotowywana jest do wprowadzenia przez Sejm. Ma ona zmienić m.in. zasady stawiania fotoradarów - pisze Łukasz Kuligowski w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Drogowe inwestycje w powiecie siedleckim

29.12.11

Drogowe inwestycje w powiecie siedleckimW grudniu odbyło się oficjalne podsumowanie i oddanie do użytku zadania pn. Przebudowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 3629W Mordy - Sosenki Jajki – Wólka Soseńska wraz z dojazdami. Wartość zadania to  3,6 mln zł, w tym 1,6 mln zł to środki z rezerwy subwencji ogólnej, przeznaczone na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych i wojewódzkich oraz na drogach powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu. Nieco ponad 2 mln zł pochodziło z budżetu powiatu siedleckiego.

etransport.pl: Mandaty z tych fotoradarów trafią do kosza

08.08.13

Kierowco! Jeżeli za rok zdjęcie zrobi ci fotoradar, który nie jest żółty, będziesz mógł je wyrzucić do kosza. A już teraz straż miejska nie może wystawiać mandatów na podstawie monitoringu.

Polskie a skandynawskie przepisy techniczne w projektowaniu dróg

22.02.13

W 2001 roku w Polsce liczba śmiertelnych ofiar wypadków w przeliczeniu na milion mieszkańców wyniosła 145, a w 2011 r. sięgnęła 110. W Szwecji w 2001 roku liczba śmiertelnych ofiar wypadków na milion mieszkańców wyniosła 60, a w 2011 spadła do 34. W Szwecji udało się uzyskać niemal dwukrotną poprawę w bezpieczeństwie ruchu drogowego, podczas gdy w Polsce w tym samym okresie poprawa ta jest wręcz minimalna. - Uzyskanie dobrych wskaźników brd wiąże się w dużej mierze z przepisami technicznymi – zwraca uwagę Andrzej Wolski, projektant drogowy, pracownik Dyrekcji Dróg Publicznych w Norwegii (Statens vegvesen); wcześniej pracownik Szwedzkiej Administracji Drogowej (Trafikverket).