Lubuskie: 37 mln na remonty po powodzi

29.06.10

Lubuskie: 37 mln na remonty po powodziW województwie lubuskim pomoc w odbudowie obiektów zniszczonych po powodzi otrzyma 16 jednostek samorządowych. MSWiA przyznało regionowi 37,3 mln zł.

Pierwszą promesę otrzyma gmina Czerwieńsk. Będzie to kwota 3,1 mln zł. Pomoc jest efektem wniosku opracowanego na podstawie dokumentacji zebranej przez samorządy województwa lubuskiego. Jest ona przeznaczona na remont i odbudowę obiektów komunalnej infrastruktury technicznej zniszczonej przez powódź w maju i czerwcu.

Największa kwota dotacji - 10 mln zł zostanie przekazana dlasamorządu województwa lubuskiego. Kolejne dotacje to: 7,2 mln zł dla powiatu nowosolskiego, 5,2 mln dla gminy Siedlisko, 3,5 mln dla powiatu gorzowskiego, 3,1 mln dla gminy Czerwieńsk, 2,3 mln dla Sulechowa, 1,8 mln dla Słubic, 910 tys. dla gminy Trzebiechów. Dotację otrzymają również miasto i gmina Krosno Odrzańskie, Bytom Odrzański, Słońsk, Krzeszyce, powiat zielonogórski, gminy Górzyca, Kostrzyn i Bojadła.więcej...

Kalisz: przebudowa ulicy Częstochowskiej

01.06.13

W Kaliszu trwają prace związane z przebudową ulicy Częstochowskiej od teatru do Ronda Ptolemeusza. Największego nakładu pracy wymaga obecnie most na Kanale Rypinkowskim.

etransport.pl: Promocja nowego autobusu turystycznego na polskim rynku

29.01.11

Dostrzegając rosnące zapotrzebowanie w segmencie średnim i fakt, że coraz więcej klientów poszukuje ekonomicznego autobusu na krótkie przejazdy oraz do transportu wahadłowego, Volvo wprowadza nowy model autobusu turystycznego – Volvo 9500. Fakt ten wiąże się z promocją autobusu wśród klientów firmy na polskim rynku.

Autostrady rowerowe w Kopenhadze

22.07.14

Jazda na rowerze jest w Kopenhadze bardzo popularna. Aby dodatkowo wspierać ten sposób podróżowania, podjęto decyzję o stworzeniu sieci 28 rowerowych autostrad. Pierwsza taka trasa została otwarta w 2012 roku, kolejna rok później. W latach 2014-2018 powstanie ich jeszcze dziewięć. Wstępne wyniki są obiecujące: na pierwszej trasie zaobserwowano 10-procentowy wzrost liczby rowerzystów.

etransport.pl: Wypadek na DK nr 22

15.06.13

Czołowe zderzenie dwóch aut osobowych na drodze krajowej nr 22. Droga na wysokości Chojnic była całkowicie zablokowana. W wypadku zginął ksiądz i młody mężczyzna.

etransport.pl: Sople na odpoczynek

15.05.13

Podróżni jadący S7 z Warszawy do Gdańska mogą odpocząć w kolejnych bezpiecznych i wygodnych miejscach przy tej trasie.