Lubuskie: 37 mln na remonty po powodzi

29.06.10

Lubuskie: 37 mln na remonty po powodziW województwie lubuskim pomoc w odbudowie obiektów zniszczonych po powodzi otrzyma 16 jednostek samorządowych. MSWiA przyznało regionowi 37,3 mln zł.

Pierwszą promesę otrzyma gmina Czerwieńsk. Będzie to kwota 3,1 mln zł. Pomoc jest efektem wniosku opracowanego na podstawie dokumentacji zebranej przez samorządy województwa lubuskiego. Jest ona przeznaczona na remont i odbudowę obiektów komunalnej infrastruktury technicznej zniszczonej przez powódź w maju i czerwcu.

Największa kwota dotacji - 10 mln zł zostanie przekazana dlasamorządu województwa lubuskiego. Kolejne dotacje to: 7,2 mln zł dla powiatu nowosolskiego, 5,2 mln dla gminy Siedlisko, 3,5 mln dla powiatu gorzowskiego, 3,1 mln dla gminy Czerwieńsk, 2,3 mln dla Sulechowa, 1,8 mln dla Słubic, 910 tys. dla gminy Trzebiechów. Dotację otrzymają również miasto i gmina Krosno Odrzańskie, Bytom Odrzański, Słońsk, Krzeszyce, powiat zielonogórski, gminy Górzyca, Kostrzyn i Bojadła.więcej...

Czy odliczać czas na skrzyżowaniach – I. TAK

15.01.10

Czy odliczać czas na skrzyżowaniach – I. TAKSpecjalne urządzenie instalowane na sygnalizatorze podaje w sekundach czas wyświetlania zielonego lub czerwonego światła. Jednak, aby kierowcy nie ruszali ze skrzyżowania zbyt wcześnie informacja wygaszana jest na 3 sekundy przed zmianą światła na zielone. Takie urządzenia pracują już w Opolu, podobne są testowane są też w Olsztynie czy Wrocławiu.

Wyświetlanie na sygnalizatorze wartości czasu pozostającego do rozpoczęcia sygnału zielonego niesie szereg trudności w praktycznym zastosowaniu tego rozwiązania. Jednak poza wątpliwościami inżynierów ruchu dotyczącymi istoty ich funkcjonowania pojawiają się również obawy. Między innymi odnoszą się one do tego, czy takie rozwiązanie może wyrabiać złe nawyki u kierujących. Otóż kierujący zamiast podporządkować się podawanym sygnałom właściwym, wykorzystuje okazję - przy braku ruchu kolizyjnego – do „przeskakiwania” skrzyżowania na świetle czerwonym.

etransport.pl: Odpowiedzialność załadowcy

08.05.12

Nowela Ustawy o transporcie drogowym obowiązująca od dnia 01.01.2012 swym zakresem podmiotowym objęła w sposób ścisły nową grupę podmiotów działających na rynku transportowym. Katalog przedsiębiorstw, które mogą zostać poddane kontroli Inspekcji Transportu Drogowego został poszerzony.

etransport.pl: "Master zwraca (u)wagę"

15.03.14

W poniedziałek 10 marca 2014r. firma Wielton przedstawiła dziennikarzom nową gamę wywrotek z serii MASTER. Była to okazja do spotkania się nie tylko z dziennikarzami branżowymi ale także z tymi, którzy reprezentują wydawnictwa gospodarcze, biznesowe jak i dzienniki codzienne.

etransport.pl: Auto Transport 11/ 2010

01.11.10

Lubimy zieleń i świeże powietrze. W tym numerze rozmawiamy o ekologii w transporcie drogowym.

etransport.pl: Pijany kursant w elce

22.07.13

Akcja "Trzeźwy kierowca" trwa w najlepsze. W piątek policjanci namierzyli kursanta szkoły jazdy, który uczył się jeździć po uprzednim spożyciu napojów wyskokowych.