etransport.pl: Polsko–czeskie konsultacje w sprawie transportu wodnego śródlądowego

08.11.10

W dniach 2-3 listopada br. we Wrocławiu odbyły się polsko–czeskie konsultacje w sprawie transportu wodnego śródlądowego.więcej...

etransport.pl: Oznaczenia pojazdów

22.08.14

Od 1 stycznia 2015 każdy ciągnik siodłowy oraz samochód ciężarowy, który będzie poruszał się w kierunku Wiednia a także przez wschodnią część Dolnej Austrii powinien być oznaczony plakietką emisji spalin normy Euro w zależności od klasy emisji spalin w jakiej jest zaliczany.

etransport.pl: EKOGAMA IVECO 2012

15.06.12

Ekogama Iveco 2012 to wyjątkowa prezentacja i test pojazdów o napędach alternatywnych i zasilanych paliwami alternatywnymi.

etransport.pl: Materiały budowlane użyte do budowy węzła Sośnica są prawidłowej jakości

01.10.10

W nawiązaniu do zamieszczonych w Dzienniku Gazecie Prawnej artykułów dotyczących budowy węzła Sośnica w województwie śląskim Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że według posiadanej wiedzy wszystkie materiały wykorzystane do budowy węzła były zgodne niezbędnymi normami technicznymi.

Nowe rondo w Piotrkowie Trybunalskim

22.03.11

21 marca br. zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic: Wolborska-Rzemieślnicza-Wyzwolenia w Piotrkowie Trybunalskim. Utrudnienia w ruchu spowodowane będą budową ronda.

Przebudowa skrzyżowania rozpoczęła się już jesienią ubiegłego roku, ale została przerwana na czas zimy. Teraz, wraz z wiosną, drogowcy wracają na plac budowy.

Objazd poprowadzony zostanie ulicami: Jerozolimską i Geodezyjną. Zmianą będzie otwarta dla ruchu ulica Wierzejska, którą będzie można wyjechać z osiedla Wierzeje w lewo - w ulicę Wyzwolenia oraz prawoskrętem - w ul. Wolborską. Całkowicie zamknięte zostaną natomiast wjazdy od strony Wolborskiej w ulice: Rzemieślniczą i Litewską.

etransport.pl: Szwed zwycięzcą konkursu młodych kierowców Scania

15.10.10

26-letni Szwed Andreas Söderström zwyciężył w finale konkursu Scania Young European Truck Driver 2010, rozegranym w sobotnie popołudnie w Södertälje, w Szwecji, w obecności tysięcy widzów. Andreas Söderström pokonał 17 innych utalentowanych młodych kierowców z różnych krajów Europy.