etransport.pl: Polsko–czeskie konsultacje w sprawie transportu wodnego śródlądowego

08.11.10

W dniach 2-3 listopada br. we Wrocławiu odbyły się polsko–czeskie konsultacje w sprawie transportu wodnego śródlądowego.więcej...

etransport.pl: Bramownice viaToll jednak bezpieczne

22.11.13

8 bramownic znajdujących się na trasie z Krakowa do Olkusza nie zagraża bezpieczeństwu kierowców. To wstępne wyniki badań, do których udało się dotrzeć reporterowi RMF FM.

etransport.pl: Gdańsk przysypią kontenery z Azji

22.12.11

Gdański port awansuje do przeładunkowej czołówki. Do operującej największymi kontenerowcami świata linii Maerskline dołączy aż sześć kolejnych. To doskonała wiadomość dla pomorskiej gospodarki.

etransport.pl: Utrudnienia na A2

08.04.10

Aż do wakacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamknęła węzeł Emilia na autostradzie A2.

Jak chronić środowisko przed skażeniami motoryzacyjnymi? Cz. I

08.03.13

Największe skażenia środowiska metalami ciężkimi pochodzenia motoryzacyjnego odnotowuje się w otoczeniu tras komunikacyjnych o najwyższych natężeniach ruchu, a więc wzdłuż autostrad i dróg ekspresowych. Wyeliminowanie tego rodzaju zanieczyszczeń nie likwiduje ostatecznie zagrożenia, ponieważ skażenia metalami ciężkimi mają charakter trwały. Dlaczego skażenia motoryzacyjne są groźne dla środowiska i ludzkiego zdrowia oraz jak im zapobiegać? Rozmawiamy o tym z dr inż. Joanną Szyszlak-Bargłowicz z Katedry Energetyki i Pojazdów Wydziału Inżynierii Produkcji Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

etransport.pl: Spotkanie decydentów flotowych

15.05.12

FLEET TOP MANAGEMNET TRAINING - prestiżowe spotkanie dla decydentów branży flotowej odbędzie się już 15 maja br. w Hotelu Le Regina w Warszawie. Temat przewodni spotkania to: Aktualne zmiany podatkowe oraz idee i kierunki w biznesie flotowym.