Meble promocją polskiej gospodarki

01.01.11

W dniu 15.12.2010r. w siedzibie SZYNAKA-MEBLE w Lubawie odbyło się spotkanie kluczowych podmiotów branży meblarskiej. Dyskusja dotyczyła promocji polskich mebli na rynkach zagranicznych z akcentem na wypromowanie polskiej gospodarki poprzez wypracowanie i prezentację atrakcyjnych marek handlowych. Posiedzenie nie bez przyczyny odbyło się w lubawskiej spółce, gdyż Gospodarz spotkania Prezes Jan Szynaka jest właścicielem sześciu jednostek produkcyjnych wchodzących w skład Grupy SZYNAKA, zatrudniającej blisko 2500 osób.więcej...

Mondi Świecie: Aneks do umowy dystrybucyjnej

08.04.12

Mondi Świecie S.A. poinformowało, że w dniu 4 kwietnia 2012r. podpisany został aneks do wielostronnej umowy na dystrybucję papieru.

Dach domu pasywnego w technologii STEICO

08.04.16

Dach wykonany w technologii STEICO to sprawdzone, kompleksowe rozwiązanie, spełniające nawet najbardziej rygorystyczne wymogi w budownictwie. Bogaty wybór przekrojów belek dwuteowych, będących podstawowym materiałem konstrukcyjnym dachów oraz jeden z najbardziej wydajnych energetycznie systemów termoizolacyjnych na świecie, pozwala na projektowanie oraz wznoszenie dachów w standardzie pasywnym.

DREMA z perspektywy strugnicy

29.09.16

Łukasz Giergasz i jego Stolarnia 5m2 uczestniczyli w targach DREMA w ramach Strefy Wiedzy organizowanej przez portal Drewno.pl i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Oto krótkie podsumowanie targów z perspektywy Łukasza, który dzielił się wiedzą na temat ręcznej obróbki drewna.

IKEA wycofuje z rynku niebezpieczne meble. Akcja dotyczy 29 mln szt. komód

01.07.16

IKEA wdraża na rynku amerykańskim natychmiastowy program naprawczy dotyczący conajmniej 29 mln sztuk mebli, głównie komód z serii MALM - informuje serwis ABC News. Akcja spowodowana jest z postępowaniem prowadzonym przez tamtejszą Komisję Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi wypadków i śmierci dzieci przygniecionych przez meble.

Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych

08.02.12

W dniu dzisiejszym (07.02.2012r.) minister środowiska Marcin Korolec odwołał Mariana Pigana ze stanowiska Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Jego miejsce zajął Adam Wasiak.