Meble promocją polskiej gospodarki

01.01.11

W dniu 15.12.2010r. w siedzibie SZYNAKA-MEBLE w Lubawie odbyło się spotkanie kluczowych podmiotów branży meblarskiej. Dyskusja dotyczyła promocji polskich mebli na rynkach zagranicznych z akcentem na wypromowanie polskiej gospodarki poprzez wypracowanie i prezentację atrakcyjnych marek handlowych. Posiedzenie nie bez przyczyny odbyło się w lubawskiej spółce, gdyż Gospodarz spotkania Prezes Jan Szynaka jest właścicielem sześciu jednostek produkcyjnych wchodzących w skład Grupy SZYNAKA, zatrudniającej blisko 2500 osób.więcej...

Renexpo: Biomasa w Polsce - rozwój i perspektywy dla inwestorów

29.06.11

Biomasa będzie jednym z przewodnich tematów Międzynarodowych Targów RENEXPOÂŽ Poland, które odbędą się w dniach 26-28.10.2011 w warszawskim Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Wraz z Polska Izba Biomasy przygotowujemy wysokiej jakości konferencje na temat biomasy "Biomasa w Polsce - rozwój i perspektywy dla inwestorów". Wsparcie ideowe otrzymaliśmy od Polskiego Towarzystwa Biomasy (POLBIOM) a patronat medialny objął portal internetowy "Internetowa Giełda Biomasy".

SĂśdra Timber wzmacnia sprzedaż w Polsce

15.06.14

Szwedzka firma SĂśdra Timber, część koncernu drzewnego SĂśdra Group, poinformowała o zainicjowaniu współpracy z polskim przedstawicielstwem handlowym z siedzibą w Poznaniu.

Stora Enso Narew otrzyma ponad 90 mln unijnej dotacji

08.02.15

28. stycznia 2015r. Komisja Europejska przyznała firmie Stora Enso Narew Sp. z o.o. dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Udzielone wsparcie dotyczy projektu związanego z budową linii do produkcji papieru w Ostrołęce.

Biznesowe spoiwo - B2B Wood Meetings 2018

01.08.18

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego i Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na spotkania kooperacyjne dla branży drzewnej i meblarskiej B2B Wood Meetings, które odbędą się w trakcie trwania targów DREMA, w dniach 12-13. września 2018r.

Piękna ściana z płyty budowlanej MFP

22.08.12

W jaki sposób można wykończyć ścianę obłożoną drewnopochodną płytą budowlaną? Rekomendowanych sposobów i rodzajów wykończeń jest bardzo dużo, a ich realizacja znacznie uproszczona dzięki właściwościom uniwersalnej płyty budowlanej firmy Pfleiderer.