Meble promocją polskiej gospodarki

01.01.11

W dniu 15.12.2010r. w siedzibie SZYNAKA-MEBLE w Lubawie odbyło się spotkanie kluczowych podmiotów branży meblarskiej. Dyskusja dotyczyła promocji polskich mebli na rynkach zagranicznych z akcentem na wypromowanie polskiej gospodarki poprzez wypracowanie i prezentację atrakcyjnych marek handlowych. Posiedzenie nie bez przyczyny odbyło się w lubawskiej spółce, gdyż Gospodarz spotkania Prezes Jan Szynaka jest właścicielem sześciu jednostek produkcyjnych wchodzących w skład Grupy SZYNAKA, zatrudniającej blisko 2500 osób.więcej...

Sklejka szalunkowa JAF Form

01.10.18

Sklejka szalunkowa JAF! Konkurencja dla sklejki brzozowej, bijąca na głowę jakością sklejkę chińską topolową. Wytrzymała sklejka szalunkowa JAF Form jest produkowana z drewna akacji, kauczukowca oraz eukaliptusa. Połączone warstwami tworzą sklejkę, która czerpie z każdego gatunku to, co najlepsze!

Malezja: Producenci mebli wzywają do wprowadzenia zakazu eksportu drewna okrągłego

08.09.11

Wong Yiew Chai, prezes Stowarzyszenia Producentów Mebli malezyjskiego regionu Sarawak wezwał rząd do rozważenia zakazu eksportu surowca drzewnego z uwagi na jego niedobór.

Rynek biomasy - List otwarty do Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego

22.02.13

POLBIO – Polskie Towarzystwo Gospodarcze Bioenergii skierowało do Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego list otwarty w sprawie załamania rynku "zielonych certyfikatów" i problemów jakie pociąga ono za sobą.

Ogólnopolska Olimpiada – Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Leśnictwie

22.05.16

Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Leśny Zakład Doświadczalny w Siemianicach, Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie zapraszają do udziału w "Ogólnopolskiej Olimpiadzie – Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w Leśnictwie".

Rekordowa liczba wystawców z zagranicy

29.08.14

Austria, Białoruś, Czechy, Dania, Litwa, Niemcy, Polska, Słowacja, Szwecja, Włochy - przedstawiciele tych Państw podczas zbliżającej się wielkimi krokami XIV edycji targów EKO-LAS 2014, zaprezentują najnowsze technologie z branży leśno-drzewnej.