Meble promocją polskiej gospodarki

01.01.11

W dniu 15.12.2010r. w siedzibie SZYNAKA-MEBLE w Lubawie odbyło się spotkanie kluczowych podmiotów branży meblarskiej. Dyskusja dotyczyła promocji polskich mebli na rynkach zagranicznych z akcentem na wypromowanie polskiej gospodarki poprzez wypracowanie i prezentację atrakcyjnych marek handlowych. Posiedzenie nie bez przyczyny odbyło się w lubawskiej spółce, gdyż Gospodarz spotkania Prezes Jan Szynaka jest właścicielem sześciu jednostek produkcyjnych wchodzących w skład Grupy SZYNAKA, zatrudniającej blisko 2500 osób.więcej...

Weź udział w Naradzie Przemysłu Drzewnego

15.02.17

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego zaprasza wszystkich przedstawicieli przemysłu drzewnego na spotkanie, podczas którego przedstawione zostaną informacje dotyczące zaopatrzenia w surowiec drzewny oraz podjęta próba oceny aktualnej sytuacji.

FSC dla producenta opakowań drewnianych

22.07.12

Producent opakowań drewnianych, firma FHU ANDREW s.c. Kowalczyk Andrzej, Kowalczyk Krzysztof z siedzibą w Rabie Niżnej uzyskała certyfikat FSC.

Kronospan inwestuje w Strzelcach Opolskich

08.08.14

Kronospan buduje w Strzelcach Opolskich linię produkcji płyt OSB. W nowym zakładzie powstanie ponad 200 miejsc pracy.

Trebord: Pomysł na biznes - historia przeciwstawienia się masowej produkcji

15.01.14

Łączy ich pasja i zamiłowanie do unikatowych wyrobów. Są nie tylko rzemieślnikami, ale przede wszystkim wizjonerami, projektantami, oferującymi produkt skrojony na miarę - niczym najdroższy garnitur, w którym komfort klienta jest najważniejszy. Trebord to dwoje ludzi i wielkie chęci tworzenia.

Walczyli o Złotą Siekierę

15.03.12

Niesieni dopingiem kibiców cięli, okrzesywali i przerzynali. Trzynastu drwali walczyło o Złotą Siekierę Nadleśniczego Nadleśnictwa Spychowo. Wygrał Jerzy Mackiewicz, tuż za nim uplasowali się jego bracia, Aleksander i Andrzej.