Dofinansowanie projektów infrastrukturalnych

08.01.11

Do 31 stycznia 2011 roku jednostki samorządu terytorialnego, związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z budową i rozbudową infrastruktury transportowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 - projekty rezerwowe.

Nabór wniosków prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Dofinansowanie może być przyznane na realizację następujących zadań:
- budowa bądź modernizacja odcinków dróg krajowych i wojewódzkich Polski Wschodniej,
- budowa obwodnic oraz mostów, tuneli, wiaduktów, estakad, węzłów i skrzyżowań w ciągach tych dróg,  
- budowa infrastruktury towarzyszącej tym obiektom, m.in.: zjazdów, zatok, chodników, ciągów i ścieżek rowerowych, ekranów akustycznych, barier ochronnych, sygnalizacji świetlnej, przejść dla pieszych.więcej...

KS2012

29.04.12

W  sześćdziesiątą rocznicę pierwszej polskiej realizacji w technologii sprężania, tj. budowy mostu w Starym Młynie koło Końskich (woj. świętokrzyskie) odbyła się w Krakowie Konferencja Naukowo – Techniczna KONSTRUKCJE SPRĘŻONE KS2012 (21-23 marca br.). Konferencję zorganizował Zakład Konstrukcji Sprężonych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

etransport.pl: WITD: Przymusowy odpoczynek

29.05.12

W czasie nocnych kontroli prowadzonych w dniu 22.05.2012 r. Inspektorzy Transportu Drogowego z oddziału terenowego w Koninie zatrzymał do kontroli pojazd należący do przewoźnika białoruskiego. Analizując czas pracy kierowcy Inspektorzy powzięli wątpliwość, co do prawidłowości zapisów na okazanej wykresówce z dnia kontroli.

etransport.pl: Kuklin: wypadek na siódemce

01.09.13

Jedna osoba nie żyje.

etransport.pl: Mieszkańcy mają dość ciężarówek

22.12.13

Grożą, że zablokują ulicę.

etransport.pl: Wypadek dostawczych aut na obwodnicy Krakowa. Ruch do Katowic wstrzymany

08.10.11

Dwa samochody dostawcze zderzyły się na obwodnicy Krakowa na wysokości węzła Sidzina. Ranna jest jedna osoba. Zablokowany jest ruch w kierunku Katowic.