Dofinansowanie projektów infrastrukturalnych

08.01.11

Do 31 stycznia 2011 roku jednostki samorządu terytorialnego, związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z budową i rozbudową infrastruktury transportowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 - projekty rezerwowe.

Nabór wniosków prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Dofinansowanie może być przyznane na realizację następujących zadań:
- budowa bądź modernizacja odcinków dróg krajowych i wojewódzkich Polski Wschodniej,
- budowa obwodnic oraz mostów, tuneli, wiaduktów, estakad, węzłów i skrzyżowań w ciągach tych dróg,  
- budowa infrastruktury towarzyszącej tym obiektom, m.in.: zjazdów, zatok, chodników, ciągów i ścieżek rowerowych, ekranów akustycznych, barier ochronnych, sygnalizacji świetlnej, przejść dla pieszych.więcej...

etransport.pl: Na drogi nadciąga rewolucja IT

22.05.10

Od 1 lipca 2011 roku obecny system "winietowy" poboru opłat za użytkowanie dróg krajowych zostanie w Polsce zastąpiony systemem elektronicznego ustalania częstotliwości jazdy samochodów ciężarowych i określania wysokości podatku.

etransport.pl: Arktyczny DieselGold dostępny na stacjach Statoil

15.12.12

Czym się wyróżniają paliwa zimowe Statoil? Jakie parametry posiada Arktyczny DieselGold? Jak dbać zimą o auto z silnikiem diesla?

etransport.pl: Posłowie chcą obniżenia limitów prędkości na drogach

08.01.12

Posłowie są zaniepokojeni rosnącą liczbą ofiar wypadków drogowych. Najpierw sami podnieśli limity prędkości, a teraz chcą prosić premiera o analizę przyczyn wypadków i propozycje rozwiązań. Decyzję w tej sprawie ma podjąć sejmowa komisja infrastruktury, która zbierze się w przyszłym tygodniu.

etransport.pl: Spedimex w nowej odsłonie

01.03.13

W 20 rocznicę obecności na rynku logistycznym, spółka Spedimex, dostawca rozwiązań w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, wdraża zmiany w identyfikacji wizualnej.

etransport.pl: Volvo z... piecem opalanym drewnem

15.02.12

Pewien Szwajcar znalazł skuteczny sposób na chłód w swoim aucie - zamontował w nim... piec opalany drewnem. Szwajcarskie urzędy wyraziły zgodę na jego rejestrację. Kierowca: Zrobiłem to, bo czasem jestem tak zmęczony lub pijany, że wolę spać w samochodzie.