Dofinansowanie projektów infrastrukturalnych

08.01.11

Do 31 stycznia 2011 roku jednostki samorządu terytorialnego, związki i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego oraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad mogą ubiegać się o dofinansowanie projektów związanych z budową i rozbudową infrastruktury transportowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 - projekty rezerwowe.

Nabór wniosków prowadzi Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Dofinansowanie może być przyznane na realizację następujących zadań:
- budowa bądź modernizacja odcinków dróg krajowych i wojewódzkich Polski Wschodniej,
- budowa obwodnic oraz mostów, tuneli, wiaduktów, estakad, węzłów i skrzyżowań w ciągach tych dróg,  
- budowa infrastruktury towarzyszącej tym obiektom, m.in.: zjazdów, zatok, chodników, ciągów i ścieżek rowerowych, ekranów akustycznych, barier ochronnych, sygnalizacji świetlnej, przejść dla pieszych.więcej...

etransport.pl: Stas w Polsce

15.12.10

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów firma STAS uruchomiła w Polsce profesjonalnie zorganizowaną sieć serwisową i sieć sprzedaży.

etransport.pl: Droga krajowa numer 74 zamknięta

08.06.13

Przez uszkodzony most.

etransport.pl: TRAILER Magazine 1-2 /2012

15.02.12

Spis treści numeru:

etransport.pl: Elektroniczne pobieranie opłaty drogowej na Węgrzech

08.06.13

Od 1 lipca 2013 r. zostanie wprowadzony także i na Węgrzech elektroniczny system pobierania proporcjonalnej do przejechanej odległości opłaty drogowej (UD), który będzie obowiązywał na wyznaczonych odcinkach węgierskiej sieci dróg o łącznej długości 6513 km.

etransport.pl: Ciężarówka uderzyła w osobowego Opla

29.03.13

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś rano na trasie prowadzącej z Szymocic do Jankowic w powiecie raciborskim.