etransport.pl: Premium Route Truck Racing. Edycja specjalna: Smak wyścigów

29.04.11

Po zwycięstwie w drużynowych mistrzostwach Truck Racing 2010, Renault Trucks chciało podzielić się swoim sukcesem z klientami i w związku z tym, utworzyło specjalną edycję Premium Route Truck Racing.więcej...

etransport.pl: Policja prosi o kontakt świadków wypadku

15.08.13

W dniu 8 sierpnia 2013r. około 12.04 w Szczecinie doszło do wypadku drogowego.

etransport.pl: Czy zima zatrzyma kierowców?

29.11.13

Nadchodzi mróz i śnieg. Będzie… bezpieczniej. I dużo wolniej – NaviExpert przypomina, że w zimie codzienne korki mogą zwiększyć się nawet o 30%.

Białystok: przebudowa ulicy Lipowej

22.12.10

Wiosną 2011 roku ruszy przebudowa ulicy Lipowej w Białymstoku. Ulica, obejmująca zabytkowy Trakt Choroski, zostanie przebudowana do standardów zbliżonych do  już zrealizowanego Rynku Kościuszki oraz przebudowywanych ulic Kilińskiego i Kościelnej. Zaplanowane zmiany wprowadzane będą zgodnie z wytycznymi Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Przebudowa ulicy Lipowej podyktowana jest koniecznością modernizacji infrastruktury podziemnej. Celem tego jest zapewnienie ochrony środowiska, polegającej na rozdzieleniu kanalizacji sanitarnej ogólnospływnej na kanalizację sanitarną i deszczową.

etransport.pl: AutoMapa w gronie najsilniejszych polskich marek

22.04.12

Najlepsze marki to te, które nie tylko trwale weszły do świadomość użytkowników odpowiadając na ich potrzeby, ale wyzwoliły jednocześnie chęć utożsamiania się z wartościami, które promują.

Wiadukt nad torami w Koszalinie

22.04.12

Koszalin już wkrótce wzbogaci się o kolejny wiadukt nad torami kolejowymi, który stanowić będzie element nowej drogi łączącej ul. Słowiańską z ul. Szczecińską. Zgodnie z planem odcinek ten będzie gotowy w przyszłym roku i na całej jego długości, łącznie z wiaduktem, będzie można poruszać się także ścieżką rowerową.

Budowa wiaduktu jest już zaawansowana, wkrótce położone zostaną przęsła nad linią kolejową.

Łączna długość odcinka, na którym toczą się prace, wynosi około 2,4 km. W zakres zadania wchodzi przebudowa ul. Słowiańskiej na długości ponad 1 km, budowa nowego odcinka drogi na długości około 1,3 km, chodnika i ścieżki rowerowej, budowa i przebudowa odwodnienia i oświetlenia, budowa ekranów akustycznych, przebudowa skrzyżowań ulic: Lechicka - Słowiańska (budowa ronda) oraz Szczecińska - Syrenki (dobudowa wlotu na skrzyżowanie), a także budowa skrzyżowań z liniami kolejowymi i przebudowa sieci urządzeń podziemnych.