Polscy producenci mebli tracą miliardy

15.06.11

Polskie meble nie mają marki, gdyż krajowi producenci ignorują projektantów - pisze "Puls Biznesu". Krajowe wyroby są dwa razy tańsze niż niemieckie czy włoskie, a to powoduje, że nasi producenci tracą miliardy.więcej...

Pożar tartaku w Żarnowie

08.11.14

25. października br. doszło do ogromnego pożaru tartaku w Żarnowie Pierwszym koło Augustowa. Ogień pochłonął główną halę produkcyjną tartaku. Strażakom udało się uratować sąsiednie budynki.

20 lat Kronopolu w Żarach

22.01.14

W tym roku spółka Kronopol obchodzi dwudziestolecie działalności w Żarach. Firma, będąca częścią szwajcarskiego holdingu Swiss Krono Group, powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych. Obecnie Kronopol to lider na rynku płyt i wyrobów drewnopochodnych w Polsce, a także jeden z największych pracodawców w Lubuskiem. Inauguracja obchodów zaplanowana jest na dzień 24 stycznia.

Mera spodziewa się wzrostu sprzedaży w II połowie roku

22.08.10

Mera SA (do niedawna Mera Schody SA) zaprezentowała raport finansowy za II kwartał br.. Choć w porównaniu z ubiegłym rokiem przychody ze sprzedaży są o ponad 15% niższe, spółka osiągnęła istotny wzrost zysku.

EGGER przejął 100% udziałów w rosyjskiej fabryce Gagarinskiy

15.07.11

1 lipca rada nadzorcza rosyjskiej spółki OOO Gagarinskiy Fanerniy Zavod z siedzibą w Gagarinie (ok. 150 km na zachód od Moskwy) zatwierdziła umowę sprzedaży 100% udziałów Grupie Egger. Umowa sprzedaży została podpisana już 20 maja 2011 r., a obie strony zobowiązały się do zachowania poufności co do ceny zakupu.

BIOGAZ - praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię

15.02.14

Co dla inwestorów oznaczają zapisy projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii? Czy biogazownie są w stanie sprostać trudnościom rynkowym i przynosić dochody? Na te i inne pytania spróbujemy udzielić odpowiedzi podczas VIII edycji Konferencji "BIOGAZ - praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię", która od lat jest platformą wymiany doświadczeń i wiedzy skupiającą cały sektor biogazowy. Wykładowcy - praktycy przybliżą zainteresowanym także tematy prawne, zagadnienia dotyczące finansowania inwestycji oraz praktyczne aspekty inwestycji w biogazownie.