Polscy producenci mebli tracą miliardy

15.06.11

Polskie meble nie mają marki, gdyż krajowi producenci ignorują projektantów - pisze "Puls Biznesu". Krajowe wyroby są dwa razy tańsze niż niemieckie czy włoskie, a to powoduje, że nasi producenci tracą miliardy.więcej...

Nowa kolekcja blatów Pfleiderer

01.06.11

W najnowszej kolekcji blatów firmy Pfleiderer na rok 2011 znaleźć można 11 nowych dekorów, inspirowanych ponadczasowym pięknem natury. Wśród nich znajdują się jasne i ciemne drewna, imitujące różnobarwne skały oraz jeden dekor z motywem roślinnym. Nowe dekory są idealną propozycją do aranżacji kuchennej, a także użytku pozadomowego m.in. w przestrzeni publicznej. Na szczególną uwagę zasługują blaty, w których zastosowano nowoczesną strukturę powierzchni FG (Fine Grain). Kolekcja właśnie debiutuje na rynku polskim.

Cztery kąty, Le Mans piąty...

29.06.10

Posiadając nawet najbardziej przestronną kuchnię, bardzo często zmagamy się z problemem niezagospodarowanych lub ciężko dostępnych przestrzeni, szczególnie w szafkach narożnych. W efekcie puste miejsca, zamiast zostać zapełnione, pokrywają się kurzem, podobnie jak sprzęty tam się znajdujące.

Upcycling - drugie, ekskluzywne życie drewna

01.09.15

W popularnym trendzie ekologii, zbliżania się do natury, designie opartym na recyklingu, zauważalny jest kierunek, który można by nazwać upcyclingiem drewna. Meble i elementy wyposażenia wnętrz wykonywane są z drewna, które wcześniej użyte było w innych produktach. Trend dotyczy przede wszystkim własnoręcznego wytwarzania niepowtarzalnych produktów, ale moda na tego typu produkty sprawia, że "odzyskane" materiały drzewne są już surowcem w skali "półprzemysłowej".

OZE przyszłością energetyczną Polski

01.12.13

Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii (OZE) wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne kraju, tworzy miejsca pracy oraz obniża emisyjność gospodarki – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas konferencji: „Rozwój odnawialnych źródeł energii szansą dla Polski”, która odbyła się 27 listopada 2013r. w Ministerstwie Gospodarki.

Forte rozważa inwestycję w produkcję płyt drewnopochodnych

29.09.15

Zarząd Fabryk Mebli Forte SA, jednego z największych producentów mebli w Polsce, poinformował o planach budowy zakładu produkującego płyty drewnopochodne.