etransport.pl: Przyszłość należy do gazu

22.06.11

Ograniczenia nałożone na armatorów przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) zmuszą ich do inwestowania w czystsze paliwa konwencjonalne i urządzenia do oczyszczania spalin, lub też w alternatywne paliwa, jak np. skroplony gaz ziemny (LNG).więcej...

Włocławek: przebudowa DK nr 91 nie tylko dla kierowców

08.10.14

Nie tylko kierowcy zyskują na przebudowie drogi krajowej nr 91 we Włocławku. Pozytywne zmiany odczuwają również rowerzyści, piesi i osoby niepełnosprawne.

etransport.pl: Michelin na Pikniku Naukowym

08.06.10

Już za dziesięć dni, czyli 12 czerwca 2010 r., Michelin weźmie udział w czternastej edycji największej europejskiej imprezy plenerowej popularyzującej naukę.

etransport.pl: Polskie miasta inwestują w inteligentne rozwiązania transportowe

08.10.12

- Polskie miasta zaczynają być innowacyjne - twierdzi prezes Krajowej Izby Gospodarczej. To dzięki inteligentnym systemom transportowym, które pozwalają na takie zaprojektowanie przestrzeni publicznej, by zminimalizować problemy telekomunikacyjne.

10 mln zł oszczędności w Małopolsce

22.04.10

10 mln zł oszczędności w MałopolsceW Małopolsce powstanie więcej dróg w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”. Do tej pory, po rozstrzygnięciu 30 przetargów, zaoszczędzono ponad 10 mln zł. Umożliwi to dofinansowanie dodatkowych 6 projektów.

- Koszty remontów dróg okazały się niższe niż zakładaliśmy w zeszłym roku. Zaoszczędziliśmy więc pieniądze, które możemy teraz przekazać kolejnym samorządom - mówi Stanisław Kracik, wojewoda małopolski. - Już wkrótce podpiszemy dodatkowe umowy o dotacje na modernizacje ponad 30 kilometrów dróg lokalnych z gminami: Gnojnik, Mszana Dolna, Wielka Wieś, Pleśna oraz powiatami: gorlickim i miechowskim.

Nowy wiadukt w powiecie żarskim

29.06.10

Nowy wiadukt w powiecie żarskim1,5 mln złotych kosztował nowy wiadukt na trasie Żary - Kunice (powiat żarski, województwo lubuskie). Przebudowę istniejącego obiektu rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku. Dziś (28 czerwca) nastąpi jego oficjalne otwarcie.

- Udało nam się uzyskać dofinansowanie do projektu ze środków LRPO w kwocie prawie 600 tys. zł. - powiedziała Mariola Kowalska, główny specjalista ds. środków z UE w Starostwie Powiatowym w Żarach. - Przygotowywaliśmy odpowiednie dokumenty i załączniki już od 2007 roku. W 2009 roku mieliśmy gotową dokumentacje techniczną, studium wykonalności i załączniki. Wtedy złożyliśmy komplet dokumentów projektowych w urzędzie marszałkowskim, inwestycja zyskała aprobatę i znalazła się na liście indykatywnej - dodała. Od tego czasu trwały roboty, a ich efektem jest nowoczesny wiadukt na ważnej trasie komunikacyjnej.

Na czas prac przy wiadukcie, wyznaczono objazd ulicami Kruczą i Akacjową. Starosta żarski zobowiązał się do pomocy tym mieszkańcom, którzy ucierpieli z powodu objazdu. - Zostały zniszczone chodniki przy niektórych posesjach przy ulicy Akacjowej. Będą odnowione. Nie mieliśmy zgłoszeń na temat innych kłopotów - mówi starosta żarski Marek Cieślak.