etransport.pl: Przyszłość należy do gazu

22.06.11

Ograniczenia nałożone na armatorów przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) zmuszą ich do inwestowania w czystsze paliwa konwencjonalne i urządzenia do oczyszczania spalin, lub też w alternatywne paliwa, jak np. skroplony gaz ziemny (LNG).więcej...

Remont wiaduktu w ciągu drogi nr 323

15.12.10

W miejscowości Rudna-Gwizdanów rozpoczął się remont wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 323.

Wiadukt znajduje się nad linią kolejową relacji Wrocław - Głogów i jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie stacji PKP Rudna-Gwizdanów. Wymieniona będzie m.in. nawierzchnia jezdni i chodników, wykonane zostaną płyty przejściowe, żelbetonowy płaszcz na przyczółkach i skrzydełkach, dylatacje bitumiczne, podbudowa i nawierzchnia na dojazdach. Wszystkie elementy stalowe zostaną zabezpieczone antykorozyjnie.

Do końca lutego 2011 roku wykonawca (firma KOLBET Sp. z o.o. z Kiełczowa) będzie prowadził prace przygotowawcze. Od 1 marca przyszłego roku obiekt zostanie wyłączony z ruchu. Zakończenie remontu planowane jest w październiku przyszłego roku. Zadanie jest finansowane ze środków budżetu województwa i kosztuje 2,76 mln zł.

etransport.pl: Zderzenie busa z osobówką

08.09.11

Do groźnie wyglądającego zderzenia doszło na skrzyżowaniu dróg w miejscowości Rycerzewo (pow. inowrocławski) na drodze wojewódzkiej nr 251 Pakość-Inowrocław.

etransport.pl: Pojazd stanął w ogniu

22.06.13

Kierowca wyskoczył z jadącej ciężarówki.

etransport.pl: Niezwykłe utrapienie islandzkich drogowców

08.01.14

Budowę blokują obrońcy elfów!

etransport.pl: Składowanie na wysokim poziomie

01.06.12

Rosnące ceny powierzchni magazynowej oraz konieczność zwiększania efektywności procesów logistycznych sprawiają, że składowanie jednostek paletowych odbywa się na coraz wyższych poziomach. Gdy regały pną się w górę, wózki widłowe nie pozostają w tyle.