etransport.pl: Przyszłość należy do gazu

22.06.11

Ograniczenia nałożone na armatorów przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) zmuszą ich do inwestowania w czystsze paliwa konwencjonalne i urządzenia do oczyszczania spalin, lub też w alternatywne paliwa, jak np. skroplony gaz ziemny (LNG).więcej...

etransport.pl: Zapomnieli zgłosić?

15.06.10

Nie zgłoszone do kontroli celnej dewizy ujawnili funkcjonariusze Służby Celnej z Terespola. Kilka godzin później w przerobionej podłodze pojazdu znaleźli natomiast aż 3.550 paczek papierosów.

etransport.pl: Nowymi odcinkami autostrad pojeździmy za darmo

29.12.12

Kierowcy dostaną rok darmowej jazdy nowymi odcinkami autostrad. To - jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" - wynik porozumienia koncernów paliwowych.

etransport.pl: Policja apeluje o rozwagę

01.09.14

W niedzielę po południu wiele osób wracać będzie z wakacyjnych wyjazdów. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości do warunków na drogach.

Lampy stosowane w oświetleniu ulicznym, ze szczególnym uwzględnieniem źródeł LED cz. I

08.05.12

Jak wynika z przeprowadzonych badań w licznych krajach oświetlenie uliczne ma znaczący wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miast, komfort jazdy, a także może zapobiec wielu wypadkom na drogach w porze nocnej. Jednak eksploatacja urządzeń oświetleniowych jest kosztowna, szczególnie w warunkach niedoboru energii elektrycznej.

etransport.pl: Wyniki ankiety dotyczącej świateł w pojazdach

29.12.12

Wg analiz ITS wiarygodnymi powodami wybranych wypadków może być zły stan oświetlenia pojazdów. Dane wskazują także, że kierowcy jeżdżą w nocy znacznie szybciej niż pozwala im na to rzeczywisty zasięg oświetlanej światłami drogi.