Estakady na Trasie Generalskiej

08.07.11

Dziś w Białymstoku otwarto dwie nowe estakady na przebudowywanej ul. Generała Stanisława Maczka. Jedna estakada jest nad skrzyżowaniem z ul. Świętokrzyską, druga – nad skrzyżowaniem z Al.1000-lecia PP. Trasa Generalska, którą współtworzy ul. Gen. St. Maczka to północno-zachodnia obwodnica Białegostoku. To także jedna z najważniejszych krajowych i międzynarodowych tras tranzytowych.

więcej...

etransport.pl: Tragiczny wypadek w Łódzkiem

08.11.11

Wczoraj późnym wieczorem w miejscowości Kadzielin pod Głownem, w powiecie zgierskim (Łódzkie), ciężarowy volvo na łotewskich numerach zderzył się czołowo z volkswagenem passatem z Łodzi.

etransport.pl: Wypadek na moście w Rynarzewie

15.09.10

Szubińscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w miejscowości Rynarzewo. 37-letnia mieszkanka powiatu nakielskiego zmarła na miejscu.

etransport.pl: Niski poziom bezpieczeństwa na budowach

08.01.11

Ponad 300 osób ginie, co roku w wypadkach pojazdów na placach budów w krajach Unii Europejskiej. Najczęstszą przyczyną jest błąd człowieka. Dlatego Volvo Trucks poświęca dużo uwagi kwestiom bezpieczeństwa w swoim programie szkoleniowym przeznaczonym dla kierowców pojazdów budowlanych. – Celem jest zwiększenie świadomości bezpieczeństwa wśród europejskich kierowców – wyjaśnia An Paepen, odpowiedzialna w Volvo za program szkolenia kierowców.

Grzegorz Stech 14 sierpnia 1960 - 28 czerwca 2013. Pamiętamy…

29.06.14

„Był budowniczym nie tylko małopolskich dróg, ale także relacji międzyludzkich” – tak Grzegorza Stecha określił Marek Sowa, marszałek Województwa Małopolskiego. Podkreślił też, że „był wizjonerem, który sięgał daleko poza horyzont”. Umiejętność zjednywania sobie ludzi dla działań spełniających wizję małopolskiego drogownictwa była na pewno kluczem sukcesu Grzegorza Stecha, dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Właśnie mija rok od jego śmierci. 

Czyste powietrze – czas na Twój ruch

15.09.13

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczyna się kolejna edycja Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tegoroczne hasło brzmi: "Czyste powietrze - czas na Twój ruch".