etransport.pl: Nauka wcale nie musi być nudna

15.08.11

Uczniowie z 49 szkół na terenie kraju kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor, przez ostatni semestr korzystali z Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno Spedycyjnych i Magazynowych.więcej...

Rondo turbinowe w Rypinie

29.11.10

W Rypinie, podczas modernizacji drogi wojewódzkiej nr 560, powstało pierwsze rondo turbinowe w województwie kujawsko-pomorskim.

- Nie jest to klasyczna "turbina", ale zawiera jej elementy - wyjaśnia naczelnik Wydziału Inwestycji ZDW w Bydgoszczy, Piotr Jaworski. - Wielu kierowców pewnie już wcześniej zaintrygował kształt wyspy centralnej. Jednak dopiero wymalowanie oznakowania poziomego sprawi, że zasady ruchu staną się bardziej czytelne. Te prace, jeśli pogoda dopisze, rozpoczną się 27 listopada i potrwają dwa dni. Wybraliśmy weekend, kiedy ruch jest najmniejszy, by ograniczyć utrudnienia do niezbędnego minimum.

Drogi „pod wiatr”

29.01.10

Drogi „pod wiatr”Seminarium szkoleniowe „Drogi samorządowe – X lat”, które odbyło się w Regietowie w dniach 20-22 stycznia br., było szczególnym wydarzeniem. Wiązało się ono z jubileuszem dziesięciolecia zarządzania drogami samorządowymi regionu Małopolski. Miniona dekada oznacza w drogownictwie szereg zmian zarówno organizacyjnych, jak też finansowych oraz prawnych. Jak w skrótowej pigułce można ten czas podsumować dla dróg wojewódzkich Małopolski? O małopolskim bilansie rozmawiamy z Grzegorzem Stechem, dyrektorem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

etransport.pl: Wypadek na Lwowskiej w Rzeszowie

29.08.13

Dziś przed godz. 8 rano na ul. Lwowskiej w Rzeszowie na cztery samochody stojące na światłach najechał samochód ciężarowy.

etransport.pl: Iveco CNG – przyszłość zaczyna się już dziś

08.04.11

W dniach 29-30 marca 2011r. w Rzeszowie i Sandomierzu odbyły się kolejne konferencje dotyczące sprężonego gazu ziemnego (CNG) pt. Zastosowanie sprężonego gazu ziemnego CNG w transporcie drogowym – perspektywy rozwoju.

etransport.pl: Obwodnice w małych miastach znów muszą poczekać

08.03.13

Z planów inwestycji drogowych mogą zniknąć obwodnice 14 miast.