Kładka na S5 nocą jeszcze piękniejsza

22.09.11

Kładka na S5 nocą jeszcze piękniejszaCzynna jest już kładka dla pieszych i rowerzystów nad fragmentem drogi S5 w Kruszynie pod Bydgoszczą. Teraz, dzięki iluminacji obiekt po zmroku prezentuje się  wyjątkowo efektownie.

więcej...

etransport.pl: Warszawa: Zamkną pół mostu, wiadukty

22.07.13

Od weekendu sporo utrudnień na ulicach. Zamknięte zostaną dwie kolejne estakady na Trasie Łazienkowskiej, a most zostanie zwężony. Z powodu remontu torowiska nie pojedziemy al. Lotników.

Wystarczy 1 metr

08.05.12

Taka odległość między samochodem i torowiskiem wystarczy, aby tramwaj przejechał bezpiecznie. Dziś (7 maja) rusza kampania informacyjna, która ma uczulić kierowców na prawidłowe parkowanie w centrum Krakowa.

Akcja rozpocznie się przy ul. Długiej (przystanek tramwajowy przy skrzyżowaniu ul. Długiej z ul. Basztową). Pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zamontują specjalne tabliczki ostrzegające kierowców przed blokowaniem tramwajów. Tabliczki pojawią się na każdym z 20 znaków informujących o miejscach parkingowych.

Od godziny 10.00, przy ulicy Długiej, rozpocznie pracę patrol złożony ze strażnika miejskiego i inspektora nadzoru ruchu MPK SA. Do końca maja, takie patrole będą dbać o przejezdność ulicy. Aby kierowcy nie mieli wątpliwości, w jaki sposób parkować samochody przy ul. Długiej, ZIKiT odmalował także wszystkie linie oddzielające miejsca postojowe od torów i jezdni.

etransport.pl: Nauka wcale nie musi być nudna

15.08.11

Uczniowie z 49 szkół na terenie kraju kształcących w zawodach technik logistyk i technik spedytor, przez ostatni semestr korzystali z Wirtualnych Laboratoriów Logistyczno Spedycyjnych i Magazynowych.

Detektory w systemach WIM cz. II

22.06.12

Detektory w systemach WIM cz. IIWażenie pojazdów w ruchu jest to proces estymacji nacisków statycznych na podstawie pomiarów dynamicznych nacisków kół pojazdu na podłoże, w sytuacji, kiedy kontakt obiektu mierzonego z czujnikiem jest bardzo krótki. System, który realizuje taki proces nazywa się właśnie systemem WIM (Weigh in Motion). W systemach WIM możliwe jest wykorzystanie następujących czujników: pojemnościowego, tensometrycznego, światłowodowego (opisanych w części I) oraz piezoelektrycznego i kwarcowego.

etransport.pl: Reaktywacja wysłużonego furgonu, czyli...

22.07.10

Lublin wraca na polskie drogi.