Kładka na S5 nocą jeszcze piękniejsza

22.09.11

Kładka na S5 nocą jeszcze piękniejszaCzynna jest już kładka dla pieszych i rowerzystów nad fragmentem drogi S5 w Kruszynie pod Bydgoszczą. Teraz, dzięki iluminacji obiekt po zmroku prezentuje się  wyjątkowo efektownie.

więcej...

etransport.pl: Ciężarówka spadła z wiaduktu

22.12.09

Niebezpieczny wypadek w Kończewicach pod Chełmżą (kujawsko-pomorskie). Ciężarówka, po zderzeniu z samochodem, spadła z wiaduktu na tory kolejowe. Ruch na tym odcinku jest utrudniony.

etransport.pl: Można już odpocząć na MOPach Kunowo przy S3

15.09.12

Obiekty te zlokalizowane są po obu stronach drogi, kilka kilometrów na północ od węzła Pyrzyce. Są to MOP-y kategorii I, czyli znajdują się na nich miejsca parkingowe, toalety i wiaty wraz z ławkami.

etransport.pl: Mgła i śliskie drogi na południu Polski

15.02.13

Na Podkarpaciu doszło do poważnego w skutkach wypadku. W województwie śląskim kierowcy muszą uważać na mgłę.

Remont ul. Fabrycznej i ul. Nadrzecznej w Tychach

08.08.13

Jeszcze w tym miesiącu w Tychach rozpocznie się remont ul. Fabrycznej. W ramach zadania ulica zyska asfaltową nawierzchnię, wyremontowany zostanie chodnik oraz istniejący parking. Projekt zakłada także budowę nowego odwodnienia.

Strategiczne łączniki w Rzeszowie

08.03.11

Połączenie ul. Podkarpackiej z Przemysłową oraz budowa łącznika do autostrady to jedne z dwóch największych i najważniejszych inwestycji dla miasta. Jeszcze w tym roku obydwie inwestycje zostaną zakończone.

Budowa łącznika od ronda im. Jacka Kuronia w kierunku węzła autostrady „Rzeszów Wschód” rozpoczęła się na wiosnę ubiegłego roku. Budowa 2,4-kilometrowego odcinka od ronda do granic miasta będzie kosztowała około 70 mln zł, z czego 60 mln zł stanowi dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z kolei odcinek od granic miasta do węzła autostrady (około 1,5 km) jest finansowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja zostanie zakończona jesienią br. W zakres robót wchodzi budowa dróg dojazdowych i dwupoziomowych skrzyżowań - wiaduktów, przepustów, wykonanie nasadzeń zieleni, budowa barier energochłonnych, kanalizacji deszczowej i urządzeń oczyszczających, budowa oświetlenia drogowego, przebudowa sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.