Kładka na S5 nocą jeszcze piękniejsza

22.09.11

Kładka na S5 nocą jeszcze piękniejszaCzynna jest już kładka dla pieszych i rowerzystów nad fragmentem drogi S5 w Kruszynie pod Bydgoszczą. Teraz, dzięki iluminacji obiekt po zmroku prezentuje się  wyjątkowo efektownie.

więcej...

Czwarta edycja Drogowej Inicjatywy Samorządowej

22.06.13

Wkrótce ruszy realizacja czwartej edycji Drogowej Inicjatywy Samorządowej w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki współpracy gmin oraz samorządu województw przy wielu trasach powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, a także kolejne rondo.

Obwodnica Bytomia jeszcze w tym miesiącu

08.08.12

W wakacje zostanie otwarta obwodnica w Bytomiu. Potrzeba tylko niezbędnych pozwoleń, aby droga została dopuszczona do ruchu. Dzięki nowej drodze zyskają mieszkańcy i kierowcy - w centrum miasta będzie mniej samochodów.

Budowany za ponad 118 mln zł III etap bytomskiego odcinka Obwodnicy Północnej Aglomeracji Górnośląskiej (z czego 66,7 mln zł dołożyła Unia Europejska) rozpoczyna się na końcu drugiego etapu obwodnicy na wysokości ul. Celnej, a kończy się na skrzyżowaniu Al. Jaka Nowaka- Jeziorańskiego - Frenzla - Miechowickiej. Dzięki zaoszczędzonym w przetargu pieniądzom i utrzymaniu przez Urząd Marszałkowski kwoty dofinansowania z Unii Europejskiej miasto miało środki na rozszerzenie prac związanych z przebudową Al. Jana Nowaka- Jeziorańskiego do granicy z Zabrzem.

Dzięki budowie obwodnicy północnej centrum Bytomia będzie bardziej przyjazne mieszkańcom, ponieważ ruch tranzytowy w dużej części zostanie wyprowadzony poza śródmieście. Nowa trasa umożliwi szybszy, bezkolizyjny i mniej uciążliwy dla kierowców i środowiska naturalnego przejazd drogą krajową nr 88 (łączącą województwo opolskie ze śląskim) i 94, ułatwiając połączenie z drogami krajowymi nr 11 (kierunek Poznań) i 79 (Katowice, Kraków).

etransport.pl: PEKAES optymalizuje rozwiązaniem IT firmy COMP-WIN

08.12.11

Lider polskiego rynku logistycznego, dostawca usług TSL, PEKAES SA wdraża system informatyczny do zarządzania spedycją i transportem poznańskiej firmy COMP-WIN.

Koncepcje obwodnicy Sośnicowic

15.02.10

Koncepcje obwodnicy SośnicowicUmowa pomiędzy Zarządem Dróg Wojewódzkich w Katowicach a Biurem Projektów A-Propol S. C. w Gliwicach na opracowanie wielowariantowej koncepcji lokalizacji obwodnicy Sośnicowic została podpisana.

Propozycje przebiegu obwodnicy powstaną do października br. za ponad 190 tys. zł.

Sośnicowice to miasto w powiecie gliwickim. Przez rynek miasteczka biegnie droga wojewódzka nr 408 z Gliwic do Kędzierzyna-Koźla. Tu zaczyna swój bieg także droga nr 919, która prowadzi do Raciborza oraz droga lokalna prowadząca przez Łany Wielkie do gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

etransport.pl: GITD: Kontrole stanu technicznego za pomocą MSK

22.08.11

Od początku wakacji Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi kontrole stanu technicznego przy użyciu mobilnej stacji kontroli (MSK). Kontrole z wykorzystaniem MSK prowadzone są na terenie całego kraju.