Jak dobrać klamkę do drzwi wewnętrznych?

01.02.12

Jej skromny rozmiar nie zmienia faktu, że jest ważnym elementem wyposażenia wnętrza, wpływającym na jego funkcjonalność i estetykę. Drzwi wewnętrzne z właściwie dopasowaną klamką robią dobre, pierwsze wrażenie.więcej...

Paged ma Pisz - konsolidacja na rynku sklejki

08.07.10

Paged SA wygrał przetarg na kupno akcji swojego konkurenta na rynku sklejki. Po tej transakcji spółki Pagedu będą wytwarzać ponad 50% powstającej w Polsce sklejki.

OAS1S – zamieszkać w drzewie

15.09.15

W ostatnich latach coraz mocniej odbija się echem w różnych dziedzinach życia i twórczości, chęć powrotu człowieka do natury i związku z przyrodą. Na kanwie tej chęci coraz istotniejsze staje się na przykład wprowadzanie do projektów zieleni w postaci kwiatów, krzewów i drzew. Nie tylko dekoratorzy wnętrz posługiwać się zaczęli naturalnymi materiałami - elementy zieleni wprowadzane są coraz częściej do projektów nowych osiedli, przy przebudowach czy rewitalizacji ulic w miastach, a nawet w centrach handlowych. Jednym z najmocniej z tym trendem związanych projektów jest OAS1S™.

Classen podsumowuje 2013r.

29.01.14

420 tys. sztuk skrzydeł drzwiowych wewnętrznych i ponad 60 mln m2 paneli podłogowych wyprodukował w 2013r. Classen. Liczba wyprodukowanych desek pozwoliłaby na pokrycie powierzchni Zielonej Góry, a skrzydeł drzwiowych na siedmiokrotne wypełnienie Stadionu Narodowego w Warszawie. Miniony rok upłynął w Polsce pod znakiem remontów podsumowuje Classen.

Drzwi prawe czy lewe? - jak właściwie dobrać skrzydła drzwiowe

22.04.11

Drzwi wewnętrzne stanowią nieodłączny element wyposażenia mieszkania. Muszą współgrać nie tylko z aranżacją i charakterem wnętrza, a także, a może nawet przede wszystkim, powinny właściwie spełniać swoją funkcję. Są inwestycją na lata, dlatego wartą gruntownego przemyślenia. Według jakiego klucza dobrać te najbardziej odpowiadające naszym potrzebom - radzą specjaliści firmy Classen, renomowanego producenta podłóg i skrzydeł drzwiowych wewnętrznych.

Technologie lotnicze w pilarkach Husqvarna

29.05.11

Niewielka waga sprzętu tnącego odgrywa kluczową rolę w pracy pilarką. Do produkcji nowych prowadnic do pilarek Husqvarna zastosowano technologię lotniczą, co sprawia, że prowadnice TechLite™ są nawet o 25% lżejsze niż tradycyjny sprzęt tego typu, przy czym wciąż zachowują wysoką twardość i wytrzymałość.