Poznań: PST do Dworca Zachodniego

15.08.11

Poznań: PST do Dworca ZachodniegoPodpisano umowę z wykonawcą zdania „Przedłużenie trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) do Dworca Zachodniego w Poznaniu”. Przedsięwzięcie zrealizuje Grupa ZUE z Krakowa.

Projekt „Przedłużenie trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju (PST) do Dworca Zachodniego w Poznaniu” decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego został umieszczony na liście indywidualnych projektów kluczowych o szczególnym znaczeniu dla rozwoju regionu.

Wysokie straty po pożarze w zakładzie drzewnym w Wielu

08.07.16

Groźny pożar miał miejsce w minioną sobotę w zakładzie Sylva w Wielu. Nikt z załogi nie odniósł obrażeń.

etransport.pl: Iveco Bus na targach Busworld 2013

29.09.13

Na targach Busworld Kortrijk Iveco Bus zaprezentuje odnowioną gamę produktów, które jeszcze lepiej zaspakajają potrzeby wszystkich klientów.

Otwarcie kolejnych wiaduktów nad A2

01.05.12

Przez cały tydzień trwał odbiór wiaduktów nad autostradą A2 wybudowanych na odcinku D. Nadzór Budowlany, a także  policja i straż pożarna dopuściły obiekty do ruchu.

Dziewięć z nich znajduje się bezpośrednio nad autostradą, a sześć na drogach dojazdowych. 28 kwietnia (sobota) do użytku zostało oddanych czternaście z nich (oprócz wiaduktu położonego nad drogą wojewódzką nr 579). Otwarcie ostatniego wiaduktu na odcinku D na A2 planowane jest w tym tygodniu.

Zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych

29.07.13

Prezydent RP podpisał 25 lipca br. ustawę o zmianie ustawy o wyrobach budowlanych oraz ustawy o systemie oceny zgodności, uchwaloną przez Sejm 13 czerwca br.

Głównym celem wprowadzanych rozwiązań legislacyjnych do polskiego systemu prawnego jest dostosowanie ustawy o wyrobach budowlanych do wymagań  określonych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającym zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylającego dyrektywę Rady 89/106/EWG. Nowe unijne przepisy weszły w życie 1 lipca br.